Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Prowadząc swoją firmę musisz uważać na prawa autorów

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób odróżnić wzór użytkowy od przemysłowego. Trudno opisać ową różnić, ale w telegraficznym skrócie można to tak wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy są przedmiotami, które są chronione przez prawo, jeżeli oczywiście są nowe, tzn. nieskopiowane przez kogoś. Wzór użytkowy to dany przedmiot, dana rzecz, coś co możemy poczuć pod palcami, natomiast wzór przemysłowy to ogólne wrażenia dla oka, czyli design. Żeby szybciej to ogarnąć, dajmy na to stół, jest wzorem użytkowym, jeżeli na przykład będzie posiadał sześć nóg i blat będzie połączeniem szklanej powierzchni z drewnianymi elementami (wiadomo wszystko stworzone w innowacyjny sposób), a wzorem przemysłowym będzie wygląd tego stołu, czyli to, jak będzie wyglądało szkło czy drewno oraz, że nogi będą z różnego typu drewna w wielu odcieniach. Można zgłosić kilka odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł posiadać szklaną powierzchnię w różnych odcieniach. Taka jest najważniejsza różnica pomiędzy tymi dwoma wzorami.


Czy konkurencja w reklamie jest uczciwa

reklama na samochodzie
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Dawniej mawiano, że bycie uczciwym jest w cenie. W obecnych czasach często „brudne” zachowania mogą dać więcej niż bycie szczerym. Niestety niewiele osób jest dziś zdziwionych nieuczciwa konkurencja w reklamie. Choć życie już wiele razy pokazało, że i tak prawda będzie miała ostatnie słowo, to ludzie jeszcze żyją złudzeniami w tej kwestii. Polecamy artykuł Lepiej, więc robić wszystko, co z interesami związane porządnie, bez jakiś niedozwolonych zagrywek nawet, a może i szczególnie, w reklamie. Ludzie raczej nie przepadają za brakiem profesjonalizmu, a właśnie brak charakteru objawia się nieuczciwym zachowaniem. Dlatego zamiast robić pod górkę konkurencji nieczystą reklama, może warto byłoby poświęcić większą ilość czasu do polepszenia standardu swoich produktów? Każdemu wyszłoby to na dobre.
Autor


Czym tak w ogóle są prawa autorskie

[IMautor (polecamy pokaż szczegóły)2/5481a00966fd2___flickr_14648690863.jpg|R|W=190]Niezmiernie często obchodzą różnymi ścieżkami sprawą w obecnych czasach są prawa autorskie. Osoby korzystające z Internetu robią, co im się zamarzy. Nie mają żadnych zahamowani, bo pewnie nie do końca rozumieją, to, że bardzo często łamią prawa autorskie. Co to są prawa autorskie? Otóż są to wszystkie prawa, które posiada osoba będąca autorem danego wytworu: mogą to być jakieś słowa, zdjęcia, czy też inny produkt, czyli wszystko to, o czym powinien decydować jedynie autor. Tak, więc jeżeli przytaczamy czyjeś słowa nie zapominajmy, że jest coś takiego jak cudzysłów. Warto też podawać źródła nie swoich fotografii.
Czytaj też