Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Problem ze zdefiniowaniem wyrazu "własność"

"Własność" to trudne pozornie pojęcie. Intuicyjnie już dzieci kilkuletnie wiedzą co to znaczy. Ta lalka jest moja, zaś tamta jest Kasi, i wszystko zrozumiałe. Naruszenie obcej własności miewa nieprzyjemne konsekwencje w formie oberwania klockiem bądź wiaderkiem.

Spróbujmy jednakże zdefiniować "własność" w sposób dokładniejszy, . Prawo autorskie - w skrócie "własność", da się sformułować na 2 sposoby: w sposób negatywny, poprzez oznaczenie granic własności, a więc właścicielowi wolno z rzeczą zrobić wszystko co nie jest zabronione przepisami prawa (znak towarowy) bądź taż prawidłami współżycia społecznego.
naprawa laptopów drLaptop
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
A mówiąc praktycznym językiem - wolno mi z mym autem uczynić wszystko co chcę, z zastrzeżeniem iż nie będę rozjeżdżał staruszek na przejściu oraz będę miał prawo jazdy. Wypływa z tego taki, że własne auto mogę sprzedać, wypożyczyć bądź też podarować. Z kolei na sposób pozytywny definiujemy "własność" określając co wolno właścicielowi. Właściwe ustępy prawa cywilnego regulują kwestie nabycia, sprzedawania bądź darowizny w wypadku prawa własności. Naumyślnie nie użyłem słowa "rzecz", ponieważ prawa traktujące o własności obejmują również dobra nie rzeczowe, tj. własność (zobacz szkolenia prawo autorskie) intelektualna, znaki towarowe, a nawet tak zwaną markę, zatem grupę właściwości wyróżniających dany produkt na rynku.Podług definicji własność intelektualna jest to zespół praw tyczących się dóbr nierzeczowych, takich jak prawa autorów do dzieł muzycznych, malarskich, literackich a również wynalazków jak też znaki towarowe czyli ochrona własności intelektualnej w której skład zgodnie z Konwencją Paryską wchodzą prawa do wzornictwa przemysłowego, znaków towarowych i wynalazków (w naszym prawie również schematy układów scalonych). Istnieją natomiast różne opinie związane z własnością intelektualną. Niektórzy specjaliści kwestionują zasadność wyodrębnienia własności intelektualnej od własności przemysłowej. Wymagano, by pojedyncze składniki obydwu tych praw traktować oddzielnie. Nie dziwi wobec tego, że przeciętny obywatel ma kłopoty ze pojęciem zawiłości własności intelektualnej. Stąd skłonność u klientów do bagatelizowania praw własności intelektualnej jako takiej, co może sprzyjać piractwu i stratom finansowym.