Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

PRINCE2 czyli projekty w sterowanym środowisku

PRINCE2 – dużo osób poruszających się w środowisku biznesowo-ekonomicznym zna tą nazwę przynajmniej ze słyszenia. Niestety nie każdy wie czym tak właściwie jest PRINCE2? Z jakiego powodu dobrze jest zrobić szkolenie PRINCE2? Jeżeli chcecie Państwo poznać odpowiedzi na to i inne odnoszące się do tej kwestii pytania zapraszam do przeczytania zamieszczonego niżej tekstu.


Czym właściwie jest PRINCE2?

PRINCE2 (ang. Projects In a Controlled Environment, czyli Projekty w sterowanym środowisku) jest podejściem do zarządzania projektami opierającym się o procesy, które w łatwy sposób można zaadaptować do subiektywnych potrzeb przedsiębiorstwa. Opisuje dokładnie siedem procesów najwyższego rzędu, które z kolei rozszczepiają się na pod procesy.

Każdy etap realizacji projektu jest szczegółowo zaplanowany oraz przeanalizowany co pozytywnie wpływa na efekt finalny. Jest to metoda będąca polecanym standardem w państwach należących do Unii Europejskiej stworzona specjalnie na potrzeby administracji publicznej, choć równie chętnie stosowanym w przedsiębiorstwach prywatnych. Należy również wiedzieć, że program jest wdrażany przez wszystkie struktury NATO.

Warszawska, majowa konferencja o dociepleniu obiektów zabytkowych od wewnątrz
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.
Zalety PRINCE2
- Planowany początek, przebieg oraz zakończenie projektu w sposób kontrolowany oraz zorganizowany,
- Jasny podział (polecana kancelaria adwokacka przy podziale majątku: http://www.kancelaria-cpr.pl/oferta/podzial-majatku/) ról, obowiązków i odpowiedzialności.
- Przebieg projektu jest kontrolowany ciągłym powracaniem do głównego celu projektu zwanym w metodyce 'uzasadnieniem biznesowym'
- Zaangażowanie najwyższego kierownictwa projektu jedynie wtedy, gdy jest to konieczne – odbiór etapu, kluczowe decyzje, ważne zmiany, itp.
- Gwarancja wczesnego ostrzegania o możliwych problemach,
- Samoczynna kontrola wszelkich odchyleń od planu,
Dobre zorganizowanie komunikacji,
- Pomimo tego, iż analiza wymagań np. z nie jest bezpośrednio określana przez PRINCE2, w razie niepowodzenia projektu możemy szybko określić winnego.

Gdzie szukać?

Najlepszą drogą do odszukania kursów PRINCE2 jest Internet. Musimy tylko wpisać w wyszukiwarkę właściwe frazy, przykładowo: szkolenia prince2 albo też prince2 egzamin i po kilku chwilach wyświetlą się linki do dużej ilości stron proponujących wprowadzenie Państwa w metodykę PRICE2. Koszt takiego szkolenia kończącego się egzaminem to około 3000 PLN.