Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Prawo a kompozycja

Kompozytorzy to nierzadko niezbyt doceniani artyści, bez których wiele najlepszych przebojów minionych lat nie mogłoby się pojawić. Są osobami o kompleksowym wykształceniu muzycznym i ogromnej wiedzy z zakresu instrumentoznawstwa. Nierzadko są to także osoby biegłe w grze na wielu instrumentach. Wielu popularnych muzyków i reżyserów używa instrumentów podczas tworzenia. Komponowanie nie opiera się jedynie na tworzeniu zapisów nutowych, twórca powinien posiadać umiejętności posługiwania się aparatem muzycznym w takim stopniu, by być w stanie unaoczniać za pomocą tonacji utworu czy dźwięku instrumentu wymagany nastrój.
Zawód przynosi korzyści w przyszłości
prawo2
Source: flickr.com
Kompozytor może zarobić na kilka sposobów, im większe są jego ambicje, tym większe pieniądze może zarobić za tantiemy - Najczęstszą postacią pracy za pieniądze są jednak niewielkie zlecenia. W większości przypadków polegają one na skomponowaniu i nagraniu krótkich melodii używanych w audycjach radiowych lub utworów do reklam. O wiele większy zarobek można osiągnąć tworząc muzykę dla znanego artysty, lub do fprawo (polecamy propozycje)u. Kompozytor może wtedy zrzec się praw autorskich na rzecz zleceniodawcy, bądź otrzymywać pieniądze za odtworzenia z tytułu tantiem. Zresztą ochrona własności intelektualnej jest w tym wypadku niezwykle ważna, toteż autorzy muzyki są zwykle członkami instytucji zbiorowego zarządzania, jak ZPAV lub ZAiKprawa (polecamy hiperłącze)które pobierają dochody w ich imieniu (Czytaj więcej tutaj ). Inna praca twórcza Praca kompozytorska jest często związana z inną pracą twórczą. Najczęściej jest to produkcja muzyczna. Opiera się ona na tworzeniu ostatecznego brzmienia zespołu muzycznego w czasie nagrywania w studio nagraniowym. Producent może decydować jakie partie instrumentów bądź wokali uwypuklić w finalnej wersji kompozycji, może on również proponować muzykom zmiany w sposobie pracy bądź samemu uczestniczyć w tworzeniu części partii. Jest to praca dająca dużo zadowolenia, jednak wymaga ona zaawansowanych umiejętności interpersonalnych i podstawowej wiedzy technicznej. Wkład intelektualny twórcy muzyki również podlega prawnej ochronie - . Taki artysta może więc, podobnie jak kompozytor, otrzymywać zyski z tantiem pochodzących z odtworzeń wyprodukowanego dzieła.