Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Prawidłowe oznaczenie numeryczne budynków jest niezwykle istotne, gdy interweniować musi pogotowie czy straż pożarna.

Kwestia właściwego oznakowania nieruchomości, jest przedmiotem regulacji aktu prawnego - Prawo geodezyjne i kartograficzne. Dozorcy zazwyczaj nie mają wiedzy, że właściwe oznaczenie numeryczne posesji należy do ich powinności. Chodzi o założenie tabliczki z numerem porządkowym posesji, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości. Dodatkowo, taką wywieszkę trzeba prawidłowo oświetlić. Poprawne oznaczenie budynków ma bardzo duże znaczenie wagę, w codziennej pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek oraz pracowników służby medycznej.
numer domu
Author: Thomas Abbs
Source: http://www.flickr.com
Posiadacze nieruchomości nie są w pełni zorientowani z następstw, iż nie umieszczenie szyldu z numerem porządkowym posesji może istotnie wydłużyć czas wyczekiwania na przybycie policji bądź dotarcie karetki pogotowia. Często zdarza się bowiem, że karetka pogotowia, straż pożarna również (strona www) radiowóz błądzą po terenie, dowiadując się o konkretny adres wezwania. Tym samym tracąc bezcenne minuty, które mogą uratować czyjeś życie również (zobaczysz tu) zdrowie. Użytkownicy posesji powinni zatem posiąść wiedzę, że samo założenie na budynku ładnego numeru to za mało. Od estetycznej ważniejsza jest informacyjna rola oznaczenia posesji. Dlatego kiedy budynek położony jest w głębi ogrodzonej posesji, tabliczkę z numerem należy umieścić nie tylko na nim, ale również na ogrodzeniu.numer domu
Author: unblessed_scalar
Source: http://www.flickr.com
Poza tym według polskiej normy budynki użyteczności publicznej mają obowiązek mieć prawidłowo oznaczone drogi ewakuacyjne, po to ażeby zagwarantować szybką i niezawodną ewakuację ludzi z miejsca objętego pożarem. Muszą również zostać opatrzone tablicami bezpieczeństwa w razie pożaru. Ze względu na bezpieczeństwo ludzi znajdujących się w obiektach, oznaczenia ewakuacyjne są istotnym identyfikatorem w czasie ewakuacji. Oznaczenie budynków tablicami i znakami ewakuacyjnymi, daje ludziom świadomość bezpieczeństwa. W przypadku wystąpienia niebezpieczeństwa będą mogli z łatwością odnaleźć drogę do wyjścia na zewnątrz z obiektu.

Oznakowaniem obiektów zajmują się również agencje reklamowe, zaś wykonywanie działań tego typu służy promowaniu produktów oraz marek, czy zwyczajnie - lokalizacji tych przedsiębiorstw. Zobacz pod tym linkiem: