Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Prawidła wyceny aktywów przedsiębiorstw

Jeżeli analizujesz płynność przedsiębiorstwa, poziom zadłużenia bądź wskaźniki aktywności gospodarczej, używasz wiadomych zamieszczonych w spra­wozdaniach finansowych, takich na przykład jak saldo.
Oddziaływanie na od­czytany z bilansu poziom konkretnego fragmentu aktywów mają przyjęte reguły wyceny owych aktywów.


bankonoty i monety
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com


Wyniki Twoich analiz mogą być rozmaite, zależnie od ustalonych reguł tej wyceny. Dlatego wskazane jest, abyś poznał zasady wyceny aktywów oraz do perfekcji interpretował dane bilansu. Wycena aktywów i pasywów to działka jaką zajmują się niektórzy specjaliści. Cząstką sprawozdania finansowego, z jaką za każdym razem warto się zaznajomić, będzie tzw. wiadomość dodatkowa do sprawozdania pieniężnego. Możesz w niej odszukać wprowadzenie do spra­wozdania pieniężnego i dodatkowe dane i objaśnie­nia. Zapoznanie się z zasadami wyceny jest dlatego istotne, że pomoże Ci przykładowo później poprawnie interpretować wskaź­niki finansowe.


Wycena przedsiębiorstwa powinna być dopełniana przy zachowaniu zasady ciągłości - kliknij aby przeczytać.

Chcesz zgłębić także inne analogiczne materiały, ale nie wiesz, w którym miejscu one mogą być? Bez obawy - zobacz więcej w serwisie.

Możesz zatem uznać, że w celu zachowania tejże reguły powinno się w ten sam sposób wyceniać aktywa jak też pasywa, w tym również stosować takie same metody obliczania duplikatów amorty­zacyjnych. Jednakże możesz spotkać się z opinią, iż nie jest wyjątkiem od zasady konsekwencji zmiana wykorzystywanych prawideł rachunkowości, jeśli gwarantuje to wierniejsze odbicie sytuacji mająt­kowej albo wyniku pieniężnego.
Tak będzie, jeśli tylko zostanie przedstawiony rodzaj oraz przyczy­ny zmian jak też ich wpływ liczbowy na rezultat finansowy roku obrotowego, a również zostaną doprowadzone do porównywalno­ści sprawozdania finansowe za rok poprzedni, w jakim zmiana nastąpiła.