Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Praca w Wałbrzychu

Mimo, że od rozpoczęcia roku bezrobocie w powiecie wałbrzyskim zmalało o parę procent, cały czas pozostaje najwyższe w kraju. Miasto od lat zmaga się z bezrobociem, które spowodowała likwidacja Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego. W celu polepszenia niepokojącej sytuacji na tamtejszym rynku pracy, władze utworzyły w 1997 roku Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.


Dzięki tej inicjatywie, obszarem zaczęli interesować się inwestorzy, przez co swą siedzibę mają tu nowe zakłady pracy. Swoje miejsce odnalazły fabryki Toyoty, Cersanitu czy Metzelera.

Z przyjemnością zasugerujemy Ci inny tego typu wpis. Jeżeli chcesz go sprawdzić, zweryfikuj treść (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/legnica/), którą znajdziesz w tym miejscu.

Strefa okazała się przysłowiowym „strzałem w dziesiątkę”, a jej dynamiczny rozwój docenił nawet Financial Times, przyznając 3 miejsce w rankingu najlepszych stref ekonomicznych w Europie.
praca jako inzynier budowy
Author: TAFE SA Electrical Engineering
Source: http://www.flickr.com

Współczesny rynek pracy wykazuje tak dużą niestabilność, iż te profesje, na które jeszcze kilka lat temu istniał popyt, w tej chwili nie napotykają się z tak wielkim zainteresowaniem. Jakie profesje mają w tej chwili największe powodzenie? (Zobacz też praca inżynier budowy) Zatrudniający ogłaszają, iż największe deficyty występują w kategorii wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności. Mimo wyraźnego spowolnienia w budownictwie cały czas pojawiają się trudności z zatrudnieniem betoniarzy, zbrojarzy czy operatorów dźwigów. Obecnie odnalezienie odpowiedniego, kompetentnego stolarza, również czasem graniczy z cudem. Jeżeli więc wiążemy plany z tą profesją, nie bierzmy pod uwagę kupna biletu lotniczego za granicę, lecz zacznijmy od poszukiwań pracy za sprawą internetu.

Po przeanalizowaniu tego materiału, odkryj także pozostałe informacje na prezentowany temat, które okażą się nie mniej zajmujące.

Portale, fora, wyszukiwarki pomogą nam, gdy wpiszemy poszukiwaną frazę, np. oferty pracy Wałbrzych, praca stolarz.


A może nosimy się z zamiarem, by otworzyć własną działalność? Nie musimy rezygnować z własnych planów, gdyż w realizacji marzeń przyjść nam mogą z pomocą dotacje.
W Wałbrzychu często bezrobotni, biorą sprawy w własne ręce i zakładają własne działalności, np. w dziedzinie motoryzacji. Mimo, iż warsztatów samochodowych z każdym rokiem przybywa w obszarze miasta, nie można mówić o braku klientów. (Link: praca szwaczka) Wiarą w przyszłość może napawać fakt, iż właśnie zawitała do nas wiosna, a wraz z nią prace sezonowe i szansa na wiele dodatkowych miejsc pracy.