Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Powszechna dostępność sieci internetowej a prawa do materiałów, które są tam publikowane.

Internet jest wspaniałym wynalazkiem, który niesamowicie zmienił nasz świat. Dziś z internetowej sieci korzystają w zasadzie wszyscy, część osób do rozrywki a inni do pracy. Jednak to, co jest ogromną zaletą sieci internetowej, to znaczy wręcz nieograniczone możliwości pokazywania tego, co się będzie chciało, rzecz jasna w ramach obowiązującego prawa, jest również jego ogromną wadą.
prawa autorskie
Author: EnergieAgentur.NRW
Source: http://www.flickr.com
Mianowicie chodzi tu o to, że wielu ludzi zaczęło nadużywać internetowej swobody umieszczając w sieci materiały, do których nie mają prawa. Coraz powszechniejszym problemem stają się produkcje filmowe, które można oglądnąć jeszcze przed premierami czy też piosenki, jakich tysiące można znaleźć na różnych torrentach. Co prawda regulacje prawne nieco nadążają za zmianami, jakie przyniosła sieć, ale nadal w wielu krajach, w tym także w naszym kraju prawo (obsługa prawna firm warszawa) autorskie nagminnie się łamie. Bez przerwy na stronach z plikami znaleźć można w zasadzie wszystko, czego się będzie chciało, i niestety rzadko osoby które umieszczają takie rzeczy będą ponosić z tego tytułu odpowiednie konsekwencje.

Często się także zdarza, że prawa autorskie w internecie (wejdź) ludzie łamią bez świadomości tego. Wielu ludzi uważa cały internet za coś ogólnie dostępnego, z czego korzystać można bez żadnych ograniczeń. I rzeczywiście oglądanie większości rzeczy dokładnie takie jest, jeśli tylko serwisy je publikujące są darmowe. Lecz kopiowanie treści lub [łukasz sołtys] zdjęć z innych stron nie jest już zgodne z prawem, chyba że są one objęte odpowiednią licencją licencjami. Wszystko, co autor strony publikuje na niej, jest jego własnością i bez jego zgody nie mogą być powielane i kopiowane na innych stronach.
prawa autorskie
Author: EnergieAgentur.NRW
Source: http://www.flickr.com
A tego typu praktyki mają często miejsce, zwłaszcza jeżeli chodzi o fotografie. Wielu ludzi używająca fotografii oraz zdjęć pościąganych z innych stron nie ma świadomości faktu, że w ten sposób będzie łamać prawa autorskie do zdjęć (sprawdź). W najlepszym przypadku sytuacja taka zakończyć się może prośbą o ich usunięcie, lecz w coraz większej liczbie przypadków autorzy występują na drogę sądową domagając się odpowiedniej rekompensaty.