Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Porady dla pracownika etatowego: ekwiwalent za urlop oraz składki na urlopie wychowawczym

Prawdziwym jest powiedzenie, że nie posiadanie wiedzy z zakresu przepisów szkodzi. Nierzadko najbardziej cierpią na tym zwykli pracownicy. Wielkie koncerny stać jest na zapewnienie opieki prawnej. Rozpoznawani adwokaci dbają o dobro wielkich biznesów.

Szarym pracownikom na etacie ciężko jest troszczyć się o swoje prawa, gdyż nie mają wystarczającej wiedzy. I nie stać ich na dobrych adwokat. Mogą jednak im sięgnąć po profesjonalne rady, takie jak w tym artykule, i samemu przebrnąć przez zawiłe kwestie prawa. W niniejszym artykule zostanie wyjaśniona kwestia ekwiwalentu za urlop oraz składek na urlopie wychowawczym.
Strategia biznesowa
Author: tec_estromberg
Source: http://www.flickr.com
Wielu ludzi pracujących na etacie, którzy nie wykorzystali dni urlopu, zastanawia się, jak wyliczyć ekwiwalent za urlop? Do tego służy współczynnik ekwiwalentu, który zostaje każdego roku na nowo ustalony. Obecnie, 2014 roku, wynosi dwadzieścia i osiemdziesiąt trzy setne. Oblicza się go następująco: sumę dni wolnych od pracy odejmuje się od trzystu sześćdziesięciu pięciu dni. Owymi wolnymi dniami są: pięćdziesiąt dwie niedziele, jedenaście dni świątecznych i pięćdziesiąt dwa dni wolne. Potem otrzymaną liczbę, czyli dwieście pięćdziesiąt, trzeba dzielić przez 12. W ten sposób otrzymamy wynik wynoszący dwadzieścia i osiemdziesiąt trzy setne. Nawet jeśli następuje likwidacja działalności gospodarczej krok po kroku , to i tak pracownik już po likwidacji firmy może się starać o ekwiwalent za niewykorzystany urlop. Warto również nadmienić, że jeśli zostaje podpisana następna umowa z tym samym pracodawcą, to można przenieść zaległe dni urlopu na nowy okres pracy.Następną istotną kwestią interesującą pracowników etatowych jest podstawa składek na urlopie wychowawczym. Okazało się, że ludzie przebywający na urlopie pod pewnymi warunkami podlegają ubezpieczeniom emerytalnemu oraz rentowemu. Tym warunkiem jest to, że wspomniane osoby nie mają innego tytułu do ubezpieczeń. Przebywanie na wychowawczym urlopie daje umożliwia skorzystanie z ubezpieczenia zdrowotnego.

Nie ociągaj się! Jeśli przypadł Ci do gustu nasz opis, to czytaj również (https://contra-odszkodowania.pl/zadoscuczynienie-po-utracie-bliskiej-osoby/) następne treści na ten temat. Stworzyliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Oczywiście jest to także warunkowe. Tym założeniem jest fakt, że określona osoba zatrudniona w firmie również nie ma jeszcze innego ubezpieczenia, z którego korzysta.