Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Podatki, płace dla pracowników, obsługa biura – czyli ile wynosi nas prowadzenie działalności gospodarczej co miesiąc

Każdy, kto ma zamiar założyć własną działalność gospodarczą powinien pamiętać, że wymaga ona poniesienia pewnych kosztów. Niemniej aktualnie istnieje wiele możliwości pozwalających na zredukowanie tych kosztów. Ile kosztuje nas prowadzenie działalności gospodarczej co miesiąc i w jaki sposób możemy zredukować te koszty? To pytanie zadają sobie zwłaszcza początkujący przedsiębiorcy, dlatego warto znać odpowiedź.
wynagrodzenie
Author: SuperTowTrucks Blog
Source: http://www.flickr.com
Podstawowe koszty prowadzenia firmy związane są między innymi z odprowadzaniem podatku do US oraz składek do ZUS. Poza tym kosztowna jest obsługa prowadzenia firmy i płace dla zatrudnionych pracowników. Te ostatnie nie mogą być niższe niż minimalna płaca ustalona przez rząd.

Przekonaj się, że nasze linki (https://komornik-warszawa-mokotow.com/kontakt/) prowadzą wyłącznie do najciekawszych portali. Jeżeli interesują Cię jakiekolwiek informacje, to te odnośniki przeniosą Cię do wartościowych witryn.

Wszyscy zainteresowani powinni wiedzieć, żeminimalne wynagrodzenie w 2015r. sprawdź kompletną propozycję pod adresem będzie wyższe niż w roku bieżącym i zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów będzie wynosić 1750 zł brutto (obecnie jest o 70 zł niższe).

Tak jak już wspomniano, znaczny odsetek wydatków jeśli chodzi o prowadzenie działalności gospodarczej stanowią składki na ubezpieczenia społeczne - na jego stronie. Należy jednak wiedzieć, że ich wysokość przez pierwsze dwa lata istnienia działalności jest niewielka bowiem stanowi mniej niż 500 zł miesięcznie. Składki ZUS dla przedsiębiorców ważne źródło można dodatkowo odliczyć od podatku. Stąd też płacąc preferencyjną stawkę za ubezpieczenia przez pierwsze 2 lata w wysokości 450 zł rzeczywisty koszt, który będziemy musieli ponieść to około 170 zł miesięcznie, gdyż składki możemy odliczyć od podstawy podatkowej.
wynagrodzenie
Author: Ttaaj
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście, prowadząc przedsiębiorstwo trzeba się liczyć również z kosztami jej prowadzenia – chodzi zwłaszcza o prowadzenie biura oraz wydatki na obsługę księgową. Jednak aktualnie mamy możliwość sporego obniżenia tych kosztów, chociażby przez możliwość ”zaistnienia” biznesu w sieci. Możemy na przykład skorzystać z wirtualnego biura, dzięki czemu nie będziemy musieli wynajmować standardowego biura i płacić za niego comiesięcznego czynszu. Tak samo można skorzystać z internetowej księgowości, która kosztuje znacznie mniej niż tradycyjna księgowość. Możliwości jest więc sporo, należy jedynie dobrze rozeznać się na rynku i poznać obowiązujące aktualnie przepisy.
Tags: