Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Po co istocie ludzkiej konieczny jest rozwój osobisty i czy możemy nie chcieć się rozwijać?

Po co nam rozwój osobisty? To pytanie koresponduje z inną kluczową refleksją - dlaczego w ogóle żyjemy? Gdzie prowadzi ta droga? Jedni powiedzą - do szczęścia, inni do kariery, sukcesu, fortuny, poświęcenia dla innych. Wydaje się jednak, że wiele prawd wziętych z doświadczeń rozwoju ludzkiego gatunku, różnych religii i filozofii pokazuje, że na pewno procedury kierujące naszym życiem popychają nas do wejścia na jakiś inny - wyższy niż dotychczasowy poziom funkcjonowania, zbliżający nas do osiągnięcia pełni, wewnętrznej całości, a co za tym idzie, do osiągnięcia poczucia spełnienia,satysfakcji, a częstokroć też swoistego szczęścia.
psycholog
Source: flickr.com
Mogłoby się wydawać także, że mamy sposobność dokonania wyboru - będę się rozwijać lub nie. Ale pod tym względem nie mamy wyboru - życie tym, co nam dostarcza - samo z siebie będzie pchać nas w swym kierunku, a my obierając celowo ścieżkę rozwoju możemy z nim współpracować, pomagając owemu procesowi pełniej się wyrazić, lub przeciwstawiając jemu, wieść życia jako pełnego przeciwności, wymierzonego w nas, krzywdzącego i niesprawiedliwego. Jeśli uczucie satysfakcji, spełnienia, odczucia, że życie nam jest przychylne, uznać za wskaźniki bycia na drodze świadomego rozwoju, to poczucia krzywdy, zmagań, rozczarowań, niesprawiedliwości byłyby wskaźnikami wyhamowywania owego procesu.
Nie należy jednak ulec złudzeniu, że rozwojowe jest to, co mamy za przyjemne i zadowalające, a wymierzone przeciwko niemu to, co trudne, nieprzyjemne, napawające lękiem. O człowieka rozwój osobisty nie zadba psycholog.

Jak sądzisz? Czy omawiany wątek jest zajmujący? Jeżeli tak, to kliknij w odsyłacz oraz przeczytaj praktyczne informacje (https://www.workservice.pl/praca/magazynier/nowy-dwor-mazowiecki/) - wciągną Cię całkowicie.

Nie decyduje rodzaj wydarzeń, jakie nas spotykają, tylko nasza stanowisko wobec nich, zwłaszcza taka, która ukierunkowana jest na współdziałanie z tokiem życia, rozumienie jego wskazań, wykorzystywanie doświadczeń do uczenia się, wzmacniania i budowania siebie. Rozwój jest więc jest nieubłagany, możemy jedynie spowalniać lub przyspieszać jego szybkość.

Jesteś zdania, że ten wpis jest ekscytujący? Kliknij dodatkowo ten wciągający artykuł (https://adwokatzarnowski.pl/prawo-spadkowe-lublin/) - to bardzo cenne źródło informacji na opisywany temat.psycholog
Source: flickr.com
Doświadczenia wielu osób pokazują także, iż szukając sytuacji i doświadczeń zbliżających nas do źródeł owej mocy zdarza się, że przeżywamy to, gdy bezpośrednio napotkamy na coś, w czym bije tylko moc życia. Taki stan na przykład, kiedy zobaczymy coś naprawdę cudownego, gdy udało nam się wykonać zawiłe zadanie, ukończyć jakąś ważną dla nas pracę, osiągnąć cel, kiedy nas za coś chwalono, gdy zjedliśmy coś naprawdę smacznego, jeszcze lepiej - dobrego i wyszukanego, gdy udało nam się z kimś spotkać - porozumieć, rozmawiać, dotknąć czegoś realnego i istotnego w kontakcie, gdy "nasi wygrali", gdy się w którejś słusznej sprawie zakończonej efektem zmęczyliśmy, gdy byliśmy na łonie natury wdychając jej woń, gdy otrzymaliśmy niespodziewany zastrzyk gotówki akurat w momencie, kiedy mogliśmy dzięki niej zaspokoić jakiś upragniony od dawna cel.

Poczytaj także - psycholog Warszawa