Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Pożytki wypływające z wdrażania programów certyfikacji dla instytucji jak też ich klienteli

Na nowoczesnych, globalnych rynkach działa duża konkurencja. Z tej przyczyny firmy muszą szukać sposobów tworzenia nowych pól aktywności, zachowując dotąd istniejące jak też czynić je bardziej efektywnymi. Zastosowanie w praktyce systemów zarządzania jakością ISO jest coraz bardziej powszechną i efektywną metodą osiągania owych celów.
Posiadacze firm dochodzą do wniosków, że systemy jakości nie tylko polepszają ogólną dochodowość przedsiębiorstwa, ale również o wiele umacniają ich pozycję na rynku i powiększają zaufanie wśród klientów. Opracowanie i skuteczne zastosowanie systemu jakości jest w ogromnej mierze uzależnione od wielkości przedsiębiorstwa a także zaangażowania pracowników.

Iso 9001
Author: Biblioteca de la Universidad de Zaragoza
Source: http://www.flickr.com
System zarządzania jakością ISO (przejdź do serwisu) (link do strony) może w praktyce przynieść olbrzymie i długoterminowe korzyści dla firmy i jej klientów takie jak: podwyższenie prestiżu firmy na rynku regionalnym oraz krajowym, uruchomienie procesu trwałego doskonalenia działalności, zapewnienie sprawnego transferu informacji o zadaniach oraz ich realizacji. Pozostałe pożytki jakie odnosimy mając certyfikat (stronę: certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-higieniczny.html) systemu zarządzania jakością to: większe zaufanie nabywców do przedsiębiorstwa - pozytyw w działaniach marketingowych, lepsze poznanie wymogów klientów, łatwość wejścia na nowe rynki (w tym rynki zagraniczne), oszczędności nakładów materiałowych, zmianę postawy pracowników na zgodne z kierunkiem rozwoju firmy, zadowolenie konsumentów, partnerów i wspólników, zmiana podejścia do jakości w firmie, poprawa planowania, gwarancja stałego poziomu jakości towarów i oferowanych usług, pobudzenie a także utrzymywanie potrzeby stałego doskonalenia się, redukcja kosztów z tytułu reklamacji oraz odpowiedzialności za produkt, poprawienie terminowości usług.Safety Checklist for Contractors, czyli SCC jest instrumentem do oceny systemu bezpieczeństwa a także rezultatów uzyskanych przez kontrahentów w tymże obszarze. Wykorzystanie SCC oznacza ulepszanie działań z obszaru bezpieczeństwa w organizacji zaangażowanej do przeprowadzenia niebezpiecznych prac (zobacz tutaj). Certyfikat SCC zapewnia, iż niebezpieczna praca jest realizowana przez kompetentną organizację z przeszkolonymi pracownikami, z profesjonalnym systemem zarządzania bezpieczeństwem oraz odpowiedzialnym podejściem do spraw Bezpieczeństwa i Higieny Pracy.