Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Pisma notarialne i nieoficjalne – kto jest w stanie wykonać przekład i jak znaleźć najlepszego tłumacza?

Niemal każdy miał w szkole styczność z językiem angielskim. Jednakże nawet całkiem dobra znajomość tego języka będzie niewystarczająca, gdy w grę wchodzi przekład pism urzędowych, posługujących się wyjątkowym słownictwem.


język angielski
Nie chodzi zresztą nawet o trudne wyrazy. W wypadku ewentualnych rozterek, zawsze można by w końcu translator. Kłopot stanowi precyzja takiego tłumaczenia. Czytając dokumenty na własny użytek, choćby z anglojęzycznych serwisów z wiadomościami, dosłowność nie jest nieodzowna. Jednakże w razie papierów urzędowych albo procesowych, konieczna będzie pomoc specjalisty. Tłumacz przysięgły może także potwierdzać odpisy lub kserokopie takich pism. Wlicza się do rodziny profesji zaufania publicznego, jest zobligowany zdać test zawodowy. Taki tłumacz jest wpisany do rejestru i otrzymuje swój indywidualny numer ewidencyjny. Z jego usług mogą skorzystać osoby prywatne, ale także organy państwowe. W kwestiach mniejszej wagi można skorzystać z pomocy zwykłego anglisty. Jeżeli chodzi o np. tłumaczenie listu czy pracy magisterskiej, tłumacz przysięgły nie będzie nieodzowny. Ze znalezieniem wykwalifikowanej osoby nie powinno być trudności, wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę internetową sekwencję „tłumaczenia angielski - odkryj serwis - Wrocław”, a pokażą się setki stron z ogłoszeniami . Najczęściej są to prywatne witryny osób lub firm przygotowujących takie tłumaczenia. Można na nich znaleźć szczegółowy zakres świadczonych usług, płatności oraz często polecenia i skany dokumentów dokumentujących kwalifikacje.


Wybierając zleceniobiorcę, należy zwrócić na to wyjątkową uwagę. Oferty regularnie są też drukowane w lokalnej gazecie (pod tym adresem szybko uzyskasz pomoc). Pod hasłem „tłumaczenia angielski Wrocław” reklamują się zarówno przedsiębiorstwa o ugruntowanej pozycji na rynku, jak i np. studenci filologii angielskiej, którzy w ten sposób dorabiają.

Warto wiedzieć, że w wypadku tłumaczenia pism oficjalnych, sądowych bądź notarialnych, tłumacz przysięgły będzie niezbędny. Jeżeli jednak mamy do czynienia z osobistą korespondencją bądź książkami, wystarczy wynająć firmę wykonującą tłumaczenia lub osobą prywatną.