Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Pierwsza praca początkiem kariery?

Jeśli szukamy pracy, pragniemy aby okazała się ona jak najfajniejsza i żeby dawała nam radość. Mimo wszystko by ją otrzymać powinniśmy w pierwszej kolejności zaprezentować własną osobę z jak najlepszej strony.
Niestety nie mamy okazji od razu porozmawiać z osobą przeprowadzającą rekrutację, tylko w pierwszej chwili powinniśmy ją zainteresować sobą poprzez kawałek papieru, na którym będą znajdowały się najistotniejsze informacje o nas.
praca
Author: Mark Warner
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli nie rozumiemy jak napisać CV, to zawsze mamy szansę poszukać odpowiednich danych w sieci (np. na tej stronie), a kiedy to będzie za mało, to mamy szansę się udać do biura pośrednictwa pracy, gdzie dobrze wyuczona osoba, dopomoże nam to zrobić. Im bardziej profesjonalne będzie nasze CV, im lepiej zaprezentujemy nasze zalety oraz udowodnimy, że naprawdę znamy swoje silne strony, tym znaczniejsza będzie szansa, że uda nam się zdobyć wymarzoną pracę.

Pierwsza praca zapada w pamięci

Chwila gdy mamy zamiar zacząć swoją pierwszą pracę okazuje się być niesamowicie istotny, ponieważ łączy się z samodzielnością i z odcięciem zależności od rodziców.
Praca w branży IT
Author: hackNY.org
Source: http://www.flickr.com
Przez to trzeba zatroszczyć się o to, by nasza pierwsza praca (zobacz zaświadczenia o zarobkach) okazała się jak najbardziej zbliżona do naszych marzeń, byśmy pracowali w tej gałęzi, w której najlepiej się czujemy i w której się kształciliśmy, ponieważ to właśnie pierwsza praca zapisze się nam w pamięci na długie lata. Pewnie że trzeba się liczyć z tym, że pierwotne zarobki nie będą zbyt wysokie, bo brakuje nam doświadczenia, lecz potem można posiadać nadzieję na podwyżki i awanse. Najistotniejsze jest to, by nasza praca była źródłem satysfakcji i żebyśmy chętnie się w nią angażowali, gdyż tylko wtedy będziemy mogli wziąć z niej ogromne doświadczenie i wiedzę. O pierwszej pracy przeczytaj na można się zadowalać obojętnie czym



Ponieważ w pracy spędzamy naprawdę sporo godzin oraz często jest ona naszym drugim domem, to nie mamy szansy zadowalać się obojętnie czym. Trzeba podążać do tego, żeby udało się jak najwięcej w niej nauczyć, żeby dało się zastosować swoją wiedzę, udowodnić własne mocne strony oraz wzmocnić własną pozycję w szeregach pracowniczych. Wtedy będziemy czerpać dużo satysfakcji z chodzenia do niej.