Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

By otrzymać pracę, należy umiejętnie poszukiwać. Jak robić to efektywnie?

Bezrobotni nagminnie popełniają omyłki w czasie poszukiwania zatrudnienia. Nadzwyczaj ważne jest, jak napiszemy CV a także w jaki sposób przyszykujemy się do rozmowy z pracodawcą.


Nim skreślimy CV oraz wybierzemy się na rozmowę z chlebodawcą, powinniśmy odszukać pracodawcę, który chce odnaleźć nowego pracownika.
Kraków
Author: Jonas Van den Eynde
Source: http://www.flickr.com


Jakim sposobem to uczynić? Na pewno nie powinniśmy koncentrować się jedynie na propozycjach pracy opublikowanych na witrynie PUP. Poszukiwania muszą być bar­dziej energiczne. Warto pójść w teren po czym dotrzeć do wszelkich przypuszczalnych chlebodawców. Dość wiele przedsiębiorców szuka pracobiorców, zanim postawi budynek w danej miejscowości, toteż warto analizować prasę pod kątem rynku zatrudnienia, nie a jedynie anonse.


Istotnym źródłem wiadomości o nas są dla chlebodawcy list motywacyjny jak też CV. W CV muszą się znaleźć wiadomości dotyczące naszych danych osobowych, doświadczenia oraz kwalifikacji. Pojawić mogą się też wiadomości dotyczące naszych zainteresowań. W CV musi znaleźć się klauzula o wykorzystywaniu naszych danych osobowych. W CV można zamieścić całe zawodowe doświadczenie czy też dostosować je do profesji, o jaką się staramy. Zaś z listem motywacyjnym sprawa przedstawia się trochę w inny sposób. Jeśli się staramy o robotę cukiernika, nie możemy napisać, że z wykształcenia jesteś na przykład kierowcą. Powiadom w LM, że posiadasz zawodowe wykształcenie.
Gdy chlebodawca będzie potrzebował dowiedzieć się szczegółów, zerknie do CV bądź zapyta o to w czasie rozmowy. Miejmy na względzie, iż list motywacyjny to swego rodzaju nasza reklama.

Jeśli tego rodzaju problematyka jest dla Ciebie niebagatelna, to koniecznie zerknij na serwis, który bez wątpliwości też przykuje Twój wzrok!

Musisz zapewnić pracodawcę, iż to Ty nadajesz się na konkretne stanowisko.