Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Okresowa weryfikacja efektywności pracownika

Nie od dziś wiadome jest, że na sukces całej firmy muszą złożyć się działania poszczególnych pracowników. Im większa zaś firma, tym pracowników więcej. Przy większej liczbie zatrudnionych trudniej jest ich pilnować i obserwować ich indywidualne rezultaty. Żeby to osiągnąć, sporządzona została tak zwana ocena pracowników. Wykonuje się ją na różne sposoby, które odznaczają się zróżnicowaną skutecznością.
Pewne jest jednak, że taka ocena, przeprowadzona z dużą starannością, przyniesie oczekiwane rezultaty. Szacuje się, że zdecydowana większość polskich przedsiębiorstw wprowadziła już taką metodę i z dobrymi rezultatami ją wykorzystuje. Najważniejszym typem jest tak zwana ocena okresowa pracownika . Jak sama jej nazwa podpowiada, że jest to typ oceny wdrażanej co jakiś czas. W większej części firm przeprowadzana jest raz do roku, rzadziej raz na półrocze.dwoje ludzi na korytarzu
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
Oceny pracowników na pewno dają duże korzyści dla firm i ich właścicieli.

Budowa tej strony zaintrygowała Cię? A podane przez nas informacje? Jeżeli tak, to namawiamy do kolejnego tekstu. Tam jest bardzo ciekawa treść (https://ats-sport.pl/o-nas/partnerzy/).

Dostarczają bowiem cennych informacji na temat zatrudnionych osób, ich cech charakteru i umiejętności. Na podstawie wyników takiej oceny podejmuje się dalsze czynności, zależne od tych rezultatów. Bywa to na przykład awans dla osoby, u której ocena wykazała duży wkład w pracę i lepsze wyniki niż u pozostałych. Oceny takie mogą również zakończyć się wypowiedzeniem lub zmniejszeniem płacy. Dlatego okresowa ocena zwykle oznacza dla zatrudnionych większy stres i poczucie niebezpieczeństwa. Oprócz tego na podstawie wyników oceny przedsiębiorstwo może wdrożyć system szkoleń lub posłać określonego pracownika na doszkalanie z zakresu, w którym jego umiejętności są zbyt małe.

Niezwykle specyficznym rodzajem oceny zatrudnionych jest tak zwana ocena 360 stopni . Opiera się ona na zbieraniu opinii na temat danego człowieka od osób z jego najbliższego otoczenia w firmie. W wyniku otrzymuje się dokładny obraz danej osoby z perspektywy innych pracowników i przełożonych. Co istotne, ocena taka obejmuje także wypowiadanie się podwładnych na temat przełożonego, co ma często ogromne znaczenie dla dalszej sytuacji przedsiębiorstwa. Z takich kompleksowych ocen można Zazwyczaj wywnioskować bardzo dużo na temat wkładu danego pracownika w pracę firmy.