Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Oddaję towar bez podania powodów - jak przebiega ta procedura

W tych czasach stale coś kupujemy. A to kolejną bluzkę, nowe sztućce do pokoju kuchennego czy nowe biurko do pokoju naszej pociechy. Ciągle coś należy kupić i my to dokładnie robimy. Kupujemy, bo czegoś potrzebujemy, albo, dlatego, że po prostu nie mamy, co robić. Często sporo zakupów jest robionych spontanicznie. I o ile kupiliśmy nie myśląc kolejną puszkę ananasów to nie jest źle, ale jeżeli jest to następna bluzka w kolorze niebieskim, to raczej nie jest to dobry pomysł.
Dlatego, że nasze zakupy bywają nieprzemyślane myślimy o tym by zwrócić towar. Sporo sklepów online pozwala na oddanie produktu bez podawania powodów. Zamawiasz przymierzasz i oddajesz, bo wyszło na to, że jednak dana rzecz Ci nie pasowała. To standardowa praktyka. Jednak zwrot towaru bez podania przyczyny w stacjonarnym sklepie nie jest już tak banalną kwestią (więcej informacji na stronie). Bardzo często dzieje się tak, że musimy wypisać kwit dotyczący reklamacji, a ta powinna obejmować powody oddania rzeczy. Wtedy możemy myśleć o tym, że dostaniemy zwrot pieniędzy za towar lub na nową rzecz.
zwrot
Author: H. Michael Karshis
Source: http://www.flickr.com


Jednak, jeśli od razu chcemy oddać coś, jedynie, z tego powodu że jednak się rozmyśliliśmy i chcemy odzyskać nasze pieniądze, to naprawdę może nie być proste. Sklepy mają swoją politykę, która raczej wiąże się z „weź i przyjdź po następną rzecz”, a nie na „weź przymierz w domu jeszcze raz i oddaj”. Dlatego też najczęściej słyszymy wiele nierealnych wymówek, które nie pozwalają nam na zwrot towaru. Ale posiadamy określony czas, który pozwala nam kupującym na oddanie towaru bez podania przyczyny.
W odmętach komputerów

Gdy posiadamy komputer najczęściej posiadamy również dostęp do Internetu. W Internecie szukamy w wybranych przez siebie przeglądarkach wielu rzeczy. A gdy mamy Internet i zainstalowaliśmy przeglądarkę chrome, to powinniśmy również nie zapominać, że zapisujemy na niej chrome hasła (czytaj więcej na ten temat). Warto sprawdzić, jakie hasła są zapisane i jeżeli zajdzie takowa potrzeba po prostu je pousuwać. Pamiętajmy, że brak antywirusowego programu może nam szkodzić i doprowadzić do tego, że ktoś uzuska dostęp do naszych kont. Dodatkowo, gdy mamy komputer powinien on przejść test wydajności komputera (czytaj więcej na ten temat). Są programy, które pozwalają na sprawdzenie wydajności każdego z podzespołów komputera, przez, co będziemy wiedzieć, dlaczego czasem nasz komputer opóźnia jakieś działania.