Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Od czego jest zależna postać i częstotliwość przeprowadzania kursów BHP?

Każdy zwierzchnik posiada obowiązek do przeprowadzania szkolenia BHP dla swych członków personelu. Forma i częstotliwość szkoleń są uwarunkowane od piastowanego przez konkretnego członka personelu stanowiska.


Szkolenia BHP muszą być powtarzane w czasie trwania stosunku pracy celem utrwalenia wiedzy z dziedziny BHP oraz udostępnienia zmian, jakie nastąpiły po zakończeniu poprzedniego kursu.


W odniesieniu do kwestii częstotliwości przeprowadzania kursów BHP, to jest ona powiązana z warunkami wykonywanej pracy oraz z jej rodzajem. Artykuł 209 Kodeksu Pracy nakłada na pracodawcę obowiązek wytypowania w spółce pracowników, którzy będą udzielali pierwszej pomocy i do przeprowadzania działań w zakresie ewakuacji członków personelu i do zwalczania pożarów. Tego typu kurs BHP utrwala w świadomości członków personelu sposób postępowania w wymienionych wcześniej sytuacjach. Powinien on być dostosowany do przedziału realizowanej działalności i typu pracy.




Leki na przeziębienie
Author: Aonghus Flynn
Source: http://www.flickr.com


Przepisy nie precyzują przedziału kursów, jakie powinny posiadać przeprowadzone osoby, które są wytypowane do udzielania pierwszej pomocy czy też wykonywania czynności z przedziału ewakuacji członków personelu oraz zwalczania pożarów. Stąd przyjmuje się, że kursy kierunkowe dla wytyczonych członków personelu będą odpowiednie w zakresie pomocy przedmedycznej czy też działania w zakresie ewakuacji członków personelu oraz zwalczania pożarów. Przyjmuje się także, że mogą być one aktualizowane w ramach zwykłych kursów BHP. Poza tym pierwsze przeszkolenie w wymienionym zakresie mogłoby być przeprowadzone na odpowiedniej płaszczyźnie okresowej albo wstępnej szkolenia.

Jeśli chcesz znaleźć naprawdę niezwykle dobre źródło, sprawdź tekst (https://pietak.pl/kontakt), który jest zredagowany przez autentycznego specjalistę.

O ile oczywiście będzie ono stosownie dopasowane.


Jednostka przeprowadzająca przeszkolenie albo zwierzchnik powinni zatroszczyć się o to, aby przeszkolenie wstępne albo okresowe było zrealizowane zgodnie z występującymi w spółce stanowiskami.