Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Ocena pracowników - znamy popularne i często używane metody

Każde przedsiębiorstwo, niezależnie od rozmiarów, składa się z pojedynczych jednostek, którymi są pracownicy. Tych elementów jest bardzo dużo w przypadku największych korporacji. Jasne jest natomiast, że im więcej części należy mieć pod kontrolą, tym ciężej temu obowiązkowi sprostać. Z kolei w przedsiębiorstwach, które zatrudniają dziesiątki czy wręcz setki osób potrzebne jest sprawdzanie, czy zatrudnieni dobrze wypełniają swoje obowiązki. Niedociągnięcia i uchybienia w pracy jednostek mogą bowiem stać się powodem gorszych wyników całego przedsiębiorstwa.
pracownicy podczas spotkania biznesowego
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
Potrzebne są więc profesjonalne sposoby kontrolowania rezultatów pracowników. W tymDo tego celu stworzono system oceny pracowników. W rozmaitych przedsiębiorstwach przybiera on różne kształty, jednak ogólnie polega na tym samym. Ocena pracowników ma za zadanie pokazać to, w jaki sposób wypełniają swoje obowiązki i jakie ich działania przynoszą rezultaty (sprawdź aplikację elevato software). Do tego celu stosowane są różnorodne metody mające swe korzenie w psychologii.

Ocen tego rodzaju można dokonywać różnymi metodami. W większości przypadków do tego celu wykorzystuje się ankiety i kwestionariusze, które uzupełniają zatrudnieni w firmach. Jest to metoda wygodna, jej główną zaletą jest to, że można zbadać więcej pracowników (zobacz szkolenie: franklincovey lojalność pracownika wobec firmy) naraz w krótkim czasie. Jedyne, co jest konieczne, to stworzenie ankiety i wykonanie jej w wielu egzemplarzach. Rozprowadzanie elementów tego typu w obrębie firmy w większości przypadków nie nastręcza problemów, zwłaszcza gdy wysyła się ankiety w wersji elektronicznej. Charakterystycznym typem jest tak zwana ocena 360 stopni. (www) Jej zadaniem jest zbadanie pojedynczego pracownika w możliwie jak najbardziej dogłębny sposób.Dokonywanie oceny pracowniczej wywołuje wiele skutków. Oceny tego rodzaju w większości przypadków dokonywane są regularnie, zazwyczaj raz w roku.

Czy na danej stronie coś Cię zaciekawiło? Masz ochotę przeczytać sporo detali na ten temat? Nie ma problemu. Należy tylko najechać na poniższy link.

Dla zatrudnionych osób implikuje to bez wątpienia zwiększony poziom stresu w czasie, gdy ankiety są wykonywane. Dla zwierzchników natomiast ocena okresowa pracownika jest rzetelnym źródłem informacji w kwestii tego, w jaki sposób on pracuje i czy poczynił postępy od czasu dołączenia do zespołu firmy. Dzięki temu pracodawcy mogą rozpocząć odpowiednie szkolenia lub też przyznawać podwyżki i awans.