Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Ocena efektywności podwładnych – opis i korzyści

W średnich i większych firmach zazwyczaj w dużym stopniu dba się o podejmowane czynności i o jak najlepsze ich rezultaty. Dzieje się tak z paru powodów. Przede wszystkim większe firmy zatrudniają większą liczbę ludzi. Z tego powodu podwładnych trudniej jest obserwować niż w przypadku mniejszych firm. Wykorzystuje się różnorodne techniki i metody w celu oceny efektów działania przedsiębiorstwa ogólnie. Na tę całość jednak składają się efekty pracy indywidualnych pracowników.
Bardzo często zdarza się tak, że jakaś osoba pracuje ponad siły, a wkład pozostałych jest mniejszy, podobnie jak ich wkład w wyniki pracy przedsiębiorstwa. Takie wiadomości bywają trudne, a czasem wręcz niemożliwe do uzyskania bez zastosowania konkretnych metod. Z tego powodu przeprowadzana jest tak zwana ocena pracownicza (czytaj więcej tu: ). Tym zwrotem obejmuje się grupę środków, dzięki którym otrzymuje się niezwykle konkretne i pomocne wiadomości.

biznesmeni po pracy
Author: The Elite Ayrshire Business Circle
Source: http://www.flickr.com
Ocena pracownika umożliwia ustalenie szeregu szczegółów na jego temat. Jej główną ą zaletą jest to, że bierze się pod uwagę pojedynczą jednostkę, a nie ogół pracowników. Ma to większe zastosowanie w większych przedsiębiorstwach, w których indywidualna osoba niejako „ginie” i może być niezauważona. Na podstawie takiej oceny ustala się przede wszystkim, czy i jak bardzo określony pracownik nadaje się do danej pracy. Są więc przeprowadzane specjalne testy, na podstawie których ustala się, czy pracownik (Rozglądasz się za rozwojową pracą? Sprawdź stanowiska: kontroler jakości bydgoszcz work serwice) posiada pożądane cechy i na ile są one rozwinięte.

Czy chcesz zgłębić prezentowane zagadnienie? Jeśli tak, to sprawdź rekomendowany link, a z pewnością odnajdziesz tego typu informacje, które będą bardzo potrzebne.

Ocena pracownika bada także jego zaangażowanie w wykonywane zadania oraz indywidualne rezultaty jego pracy. Obejmuje również tak znaczące aspekty jak postawa osoby na co dzień, a więc w pierwszej kolejności stosunek do kolegów z pracy i przełożonych. Obecnie bowiem jedną z najczęściej oczekiwanych cech u kandydata na stanowisko jest zdolność do pracy w grupie.Ocena taka miewa różne konsekwencje dla osoby zatrudnionej. Na pewno ocena okresowa pracownika (więcej tutaj: ), a więc taka, która wykonywana jest regularnie, będzie dla niego stresująca. Poza tym jednak w zależności od wyników oceny skutki będą zróżnicowane.
Oceniana osoba może więc dostać awans albo go stracić. W skrajnych przypadkach może tak że otrzymać wypowiedzenie.