Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

O czym trzeba pamiętać, kiedy zakładamy własną firmę

Założenie własnej firmy - mimo obiegowej opinii - nie jest procedurą skomplikowaną. W poniższym artykule przedstawię główne procedury, jakie musimy przeprowadzić, aby założyć własną działalność.
Od początku lipca 2011 funkcjonuje w Polsce tak zwane "jedno okienko", dzięki któremu możemy założyć działalność w jeden dzień.
urząd
Author: stephen bowler
Source: http://www.flickr.com
Rejestracji dokonuje Centralna Ewidencja Informacji o Działalności Gospodarczej, jednostka podlega Ministrowi. Pierwsze kroki należy kierować do właściwego urzędu gminy. Nieodzownym dokumentem będzie nasz dowód oraz wypełniony wniosek CEIDG-1. Pragnąc zarejestrować biznes przez internet, nieodzowny będzie podpis elektroniczny. Założenie podpisu elektronicznego może z początku wydawać się zbędne (nieodzowna jest wizyta w urzędzie), ale w dalszej działalności gospodarczej może się on okazać ogromnie pomocny (np. do wysłania deklaracji skarbowych w formie elektronicznej). Następnym krokiem będzie wizyta w ZUS-ie, bowiem CEIDG przekazuje do ZUS-u tylko wiadomość o fakcie, że powstało nowe przedsiębiorstwo. Musimy jeszcze dokonać zgłoszenia przedsiębiorcy jako ubezpieczonego. Takiego zgłoszenia dokonujemy w przeciągu 7 dni od założenia przedsiębiorstwa, we właściwym oddziale.

Chcesz dowiedzieć się coś podobnie interesującego? Ekstra, ta strona z pewnością będzie dla Ciebie pożyteczna, ponieważ znajdziesz na niej wiele tego typu informacji.

Autorksięgowość
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
O ile jest to nasza pierwsza firma, potrzebny będzie nr. REGON. W ciągu tygodnia od przesłania przez Centralną Ewidencję Informacji o Działalności Gospodarczej wniosku do Urzędu Statystycznego, będzie nadany nam niepowtarzalny numer REGON (zazwyczaj trwa to ok. 2 dni roboczych). Nie ma obowiązku odwiedzin w Urzędzie Skarbowym, za wyjątkiem biznesmenów którzy zamierzają być podatnikami podatków VAT. W takim wypadku koniecznie jest wypełnienie druku VAT-R, jaki powinno się złożyć we właściwym Urzędzie Skarbowym wraz z opłatą 170 zł. Osoba rejestrująca firmę zobowiązana będzie również do posiadania rachunku w dowolnym banku. Pewne branże wymagają zezwoleń, w związku z tym przed zaczęciem działalności trzeba upewnić się czy nasza działalność nie wymaga specjalnych zezwoleń.
Jeżeli potrzebujemy wsparcia w prowadzeniu biznesu, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: biuro księgowe Bielsko-Biała lub też biuro rachunkowe (biuro rachunkowe konin) Bielsko-Biała, opcjonalnie porady prawne - jeśli prowadzimy firmę w tym mieście. Z całą pewnością znajdziemy specjalistów którzy wesprą nas w trudnych kwestiach mających związek z prowadzeniem firmy.