Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Niematerialne wartości w postaci znaków towarowych zabezpieczeniem przedsiębiorstwa

W dzisiejszej dobie ogromnej konkurencji, każda firma winna liczyć się z ryzykiem powstawania niepowodzeń w prowadzonym biznesie, a nierzadko w ostateczności również bankructwem. Te niedobre perspektywy, choć większość woli odsuwać daleko zakładanie takich scenariuszy, należy założyć już na wstępie, gdy interes dopiero zaczyna się rozwijać.
Pracownik
Author: Daniel X. O'Neil
Source: http://www.flickr.com
Wówczas jest czas oraz możliwości na to, by zatroszczyć się o zapewnienie sobie prawa do niematerialnych elementów prowadzonego biznesu, jak na przykład prawa patentowe, czy prawnik (polecamy strona www) towarowy Rejestracja znaku towarowego (więcej na ) wymaga raptem kilku wizyt we właściwych urzędach oraz uiszczenia stosunkowo niedużych opłat, przy czym są to zwykle niekłopotliwe zabiegi. W chwili obecnej w sieci bez większego problemu znaleźć można wyspecjalizowane firmy, które poinformują jak zarejestrować znak towarowy (więcej na ), o jakie [TAwzory (polecamy nasz odsyłacz)rmalności|dokumenty] należy zadbać i jakie perspektywy dadzą te działania.

Bo konsekwencje posiadania zarejestrowanego znaku towarowego lub zbagatelizowania owej czynności
Schody
Author: niko_stra
Source: http://www.flickr.com
z lenistwa albo błędnie rozumianych oszczędności mogą być skrajnie różne. W pierwszym przypadku może okazać się, że w razie zaistnienia upadłości firmy, niematerialne wartości wsparte konkretnymi papierami znacznie podnoszą kwotę, za jaką skłonni będą wykupić ją wierzyciele albo nowy właściciel chcący kontynuować działalność pod takim samym znakiem. Umacniana przez wiele lat znajomość marki wśród konsumentów może przecież okazać się niezwykle istotnym czynnikiem przy wycenie wartości firmy w chwili jej zamykania.W gorszym przypadku znak towarowy kończy swoją bytność w chwili likwidacji firmy i nie nie da się już prawnie oddać go innemu podmiotowi za odpowiednią opłatą. Wycena znaku towarowego bardzo często jest zaskoczeniem dla właścicieli, którzy dowiadują się, że marka, którą wzmacniali latami bynajmniej nie musi odchodzić w zapomnienie wraz z zamknięciem firmy w obecnej postaci, a jej wartość jest na tyle duża, że w znacznym stopniu zmniejsza zadłużenie. Pojawiają się nawet przypadki, gdy za próbą zakupu jakiejś firmy jest tak naprawdę chęć dostania prawa do znaków towarowych, które ona posiada.