Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Niekiedy zdarzają się takie sytuacje, że szukamy dobrego notariusza, który pomoże załatwić skomplikowane kwestie

Notariusz jest zazwyczaj potrzebny większej liczbie ludzie, aniżeli nam się niekiedy wydaje.


Funkcja notariusza może nie wydaje się ciężka, ale jest bardzo odpowiedzialna.
licytacje


Pilot do telewizora
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


czynności notarialne
Author: iStock
Source: iStock


Dodatkowo potrzeba sporo czasu i determinacji, aby się w tej specjalizacji wykształcić. Egzaminy przecież nie należą do prostych. Zapewne czynności notarialne kojarzą się nam tylko z potwierdzaniem przyjęcia spadku albo czytaniem ostatniej woli zmarłego. Jednak to nie jedyne zadania notariusza, chociaż faktem jest, że zaliczane są do tych najbardziej znanych. Jednak najczęściej notariusz (zobacz: biuro notarialne Katowice) zajmuje się chyba poświadczaniem zgodności papierów z oryginałem. Chodzi o tzw. duplikaty dokumentów z potwierdzeniem notarialnym. Jest to dowód tego, że kopia nie została w jakiś sposób podrobiona. Rzecz jasna za takiego rodzaju potwierdzenie trzeba będzie uiścić opłatę. Jednak nie będą to duże kwoty (chyba że ktoś chciałby potwierdzać 80 świadectw, ale to się zdarza niebywale rzadko). Notariusz tworzy też protokoły walnych zgromadzeń różnych organizacji, jeżeli tak przewiduje prawo. Dodatkowo, mamy możliwość u notariusza przechowywać przeróżne dokumenty (nawet te w zamkniętych kopertach) i powinny one być bezpieczne w sejfie w jego gabinecie. Decydują się na to zazwyczaj osoby, które spisały testament lub posiadają papiery wartościowe o bardzo dużej wartości.
Kolejną rzeczą, którą jest w stanie zająć się notariusz, to złożenie wniosków o wpis w księdze wieczystej. Rzecz jasna musi posiadać wówczas wszelkie niezbędne dokumenty w danej sprawie.