Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Nie uregulowałeś opłaty za abonament RTV? Kiedy koszty się przedawnią?

Sprawa płacenia abonamentu za sprawny telewizor spędza sen z oczu wielu pomijających prawo użytkownikom. Ową dyskusyjność podgrzewają też niejasności do terminu, który określa kiedy ma miejsce przedawnienie abonamentu RTV za posiadanie odbiornika telewizyjnego.
Decyzja Sądu Najwyższego sprzed kilku lat ustaliła okres wiążący do spłacania za zaległe opłacania na 3 lata, podczas gdy naczelni „nadzorcy” wpłat – Poczta Polska i Urząd Skarbowy – powołują się na 5-letni termin. Dwuletnia różnica czyni tysiącom potencjalnym dłużnikom istotną różnicę.
prawo
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Wedle ustawodawcy podlega podatkowi odbiornik, mający możliwość jako takiego odbierania. Nieużytkowane, starsze odbiorniki - „graty” także są opodatkowane jak nowsze, sprawne egzemplarze. Dyskusyjnych kwestii jest więcej - problemy z niezapłaconymi rachunkami wychodzą dalej poza odbiorniki zdolne do odbioru a nie wykorzystywane. Abonament jest bowiem bezzwrotnym świadczeniem o charakterze publiczno-prawnym.

W wielu przypadkach posiadacze odbiorników regulują przecież coroczne opłaty również wobec innych operatorów, także za korzystanie z oglądania publicznych programów. Ustawodawca i jego prawo są tutaj bezlitośni – abonament należy płacić do Telewizji Polskiej, obojętnie czy wykorzystujemy kablówkę, stację naziemną czy satelitę - . Kilka lat odcięcia się od terminowego płacenia do Poczty i Skarbówki zmniejszy stan naszych pieniędzy o co najmniej tysiąc złotych.
rtv
Author: Philipis
Source: Philipis
Spór jest nie do rozstrzygnięcia, a prawnicy mają twardy orzech do zgryzienia. Podmioty ścigające za niedociągnięcia w opłatach za abonament RTV traktują termin ostateczny na wpłatę jako analogiczny do podobnych wyrównań zeznań podatkowych. Pięć lat to wystarczająco długo na zweryfikowanie potencjalnego dyletanta, migającego się od opłat.

Odpowiada Ci ten materiał? Super, ale kliknij jeszcze tu - znajdziesz tam bardzo użyteczny serwis (http://notariuszchojnice.pl/), który również okaże się dla Ciebie interesujący.


Relacje starszych ludzi ze ścigania ich o abonament RTV są szczególnie emocjonalne.

Ci ludzie skarżą się, że US niejasno argumentuje potrącanie im emerytur. Tutaj sprawa staje się tym trudniejsza do uregulowania, gdyż emerytom i niepełnosprawnym przysługują zwolnienia z opłat abonamentowych RTV . Ustawodawca orzekł, że pierwsza grupa inwalidzka i osoby przekraczające 75 lat są zwolnione z płacenia, a w wyjątkowych przypadkach KRRIT rozkłada na raty spłaty lub odsetki za zwłokę przy jej uiszczaniu.