Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Nie taka kasa fiskalna straszna jak ją malują i w prezencie możemy otrzymać zwrot kosztów za zakup

Nie opłaca się omijać obowiązku nabycia kasy fiskalnej. Wykonujący prace, które zobligowane są ustawą do stosowania kasy fiskalnej a dokonują sprzedaży z jej pominięciem – złapani na „gorącym uczynku” muszą mieć wiedzę, że grozi im kara finansowa.

Ustanawiający przepisy prawa przepisami w sprawie VAT, nałożył na uczestników obrotu gospodarczego obowiązek fiskalny (więcej) polegający na rejestracji czynności handlowych. Realizacja ewidencji obrotu a także kwot podatku należnego powinno być wykonane przy wykorzystaniu kas rejestrujących. Jednostkom, które wprowadzają kasę rejestrującą należny jest ulga na zakup kasy fiskalnej w wysokości 700 zł. Aby uzyskać prawo do w/w odpisu trzeba pamiętać o zachowaniu kilku podstawowych kwestii, których nie dochowanie może zaowocować brakiem uzyskania odpisu.
Banknoty
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze należy uważać by zafiskalizować kasę w terminie. Następnie, co najmniej na jeden dzień przed fiskalizacją przekazać do właściwego urzędu skarbowego, pisemne zawiadomienie o ilości i terminach zastosowanych kas fiskalnych. Dalej, w ciągu 7 dni od terminu fiskalizacji przekazać do wskazanego miejscowo urzędu podatkowego kolejne zawiadomienie tym razem powiadamiające o miejscu zainstalowania kasy fiskalnej. Ostatnim elementem rozstrzygającym o uzyskaniu zwrotu części kwoty za stosowanie kasy fiskalnej jest okazanie w urzędzie skarbowym, do którego wcześniej złożono oświadczenie, dowodu zapłaty całej należności za zakup kasy fiskalnej.

Kasa fiskalna jest jednym z elementów zapewniających ochronę praw konsumentów na rynku detalicznym. Każda osoba kupująca towar lub nabywająca usługi powinna otrzymać dokument potwierdzający dokonanie zakupu. Dowód zakupu w formie wydruku z kasy rejestrującej ułatwia klientowi egzekwowanie swoich praw w sytuacji, kiedy nabyty towar lub usługa nie odpowiada jakości deklarowanej przez wytwórcę lub posiada wady. Paragon umożliwia nabywcy kontrolę rachunkową i rzeczową rozliczenia transakcji. Klient badanie tajemniczy klient na podstawie wydruku z kasy może porównać ceny w różnych sklepach.

Tak samo emocjonujące materiały są opublikowane w podobnym serwisie. Jeśli masz ochotę je przeczytać - zobacz pod linkiem, który jest tu!

W przypadku nie odprowadzenia przez płatnika w wyznaczonym terminie podatku VAT, fiskus obciąża podatnika odsetkami za opóźnienie (źródło). Zaległość podatkową i odsetki za spóźnienie, można wyliczyć korzystając z tzw. kalkulatora procentów fiskalnych.