Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Nie tak dawno Kowalski krępował się niezapłaconych należności, dzisiaj co drugi Kowalski jest zapożyczony

Nierozliczony dług, zaległości w urzędzie skarbowym i nieuregulowane rachunki – komornik, licytacje komornicze, brzmi znajomo. Dochodzenie zwrotu należności nie musi być największą tragedią w życiu, nawet jeśli spodziewana jest licytacja rodzinnego domu, budowanego przez długie lata przedsiębiorstwa czy też zajmowana jest wypłata wynagrodzenia stanowiąca główne źródło utrzymania małżonków i ich dzieci.


Słój z oszczędnościami
Author: Tax Credits
Source: http://www.flickr.com
Wielu ludziom obciążonym długami niestety nie udaje się wywinąć się od sprzedaży egzekucyjnej (więcej: Komornik Sądowy Tomasz Żebrowski). Wówczas przygotowywane są licytacje mieszkań spółdzielczych czy własnościowych, w których mogą wziąć udział różne osoby. Mimo wszystko są sposoby na to, by ustrzec się przed licytacją prowadzoną przez komornika. Licytacje egzekucyjne prowadzone są, wtedy gdy posiadacz określonej nieruchomości opóźnia się z płaceniem przez długi okres.

Wówczas niestety kwestia zostaje oddana egzekutorowi, który może zająć nie tylko lokal, ale również określone rzeczy ruchome: sprzęt gospodarstwa domowego. Owej trudnej okoliczności można uniknąć. Najprostszym sposobem uniknięcia sprzedaży komorniczej może być stosunkowo szybkie działanie, które powinno się podjąć na etapie, kiedy mamy trudności z regulowaniem rat zaciągniętego kredytu. Najlepiej o utrapieniach finansowych porozmawiać z bankiem, ponieważ być może dzięki temu uchronimy się od licytacji mieszkania czy domu. Problemy ze spłatą należności mogą powstawać z wielu różnych elementów, między innymi z pechowych okoliczności bytowych, w których znaleźć się na które natknąć się może praktycznie każdy.


Pieniądze
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
W pętlę zadłużenia mogą popaść ludzie po rozwodzie lub osoby, które straciły możliwość zarobkowania.

Czy pragniesz, poznać następne materiały? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik i zobacz w artykule więcej porad. One niewątpliwie też Cię zaintrygują.

Najgorszą możliwością jest unikanie kontaktu z bankiem. Najlepiej umówić się na rozmowę z pracownikiem instytucji finansowej. Jeżeli do tej pory raty zaciągniętego zobowiązania płacone były systematycznie, wówczas bank może nam iść na rękę. Możemy liczyć na przykład na okresowe zmniejszenie rat lub na wstrzymanie ich wpłacania przez okres kilku miesięcy. Inną szansą uchronienia się od sprzedaży wykonywanej przez egzekutora może być wydłużenie okresu spłacania, na przykład z dwudziestu na trzydzieści lat. Kwoty staną się automatycznie niższe.

Osobom, które wpadły w pętlę zadłużenia czasem proponuje się także konsolidację. Dzięki tego rodzaju metodom w ogóle nie musi dojść do interwencji urzędnika ściągającego należności.

Może Cię też zainteresować -