Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Narzędzia oceniania pracowników przynoszące wymierne efekty

Każda firma, niezależnie od rozmiarów, składa się z pojedynczych jednostek, czyli pracowników. Tych elementów jest bardzo dużo w największych firmach. Wiadome jest z kolei, że im więcej części należy kontrolować, tym trudniej temu obowiązkowi sprostać. Z kolei w firmach, które zatrudniają dziesiątki czy wręcz setki osób niezbędne jest sprawdzanie, czy zatrudnieni właściwie wykonują swoje zadania. Nieścisłości i uchybienia w pracy jednostek mogą bowiem stać się powodem gorszych wyników całej firmy.
Potrzebne są więc specjalne sposoby sprawdzania efektów osób zatrudnionych. W tymDo tego celu został stworzony system oceny pracowników (poznaj system oceny pracowników od W różnych przedsiębiorstwach przybiera on różne formy, jednak ogólnie polega na tych samych założeniach. Ocena pracowników ma za zadanie pokazać to, w jaki sposób wypełniają swoje obowiązki i jakie ich działania przynoszą efekty. Do tego celu używane są rozmaite metody mające swe korzenie w psychologii.

Ocena pracownika
Author: jvleis
Source: http://www.flickr.com
Sposoby oceny

Ocen pracowniczych można dokonywać różnymi metodami. Najczęściej do tego celu wykorzystuje się ankiety i kwestionariusze, które uzupełniają zatrudnieni w firmach. Jest to sposób wygodny, jego główną zaletą jest to, że można zbadać wiele pracowników (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-ile-zarabia-ratownik-medyczny-i-jak-wyglada-jego-praca) naraz w krótkim czasie. Jedyne, co jest konieczne, to skonstruowanie ankiety i powielenie jej w wielu kopiach. Rozprowadzanie elementów tego typu w ramach firmy w większości przypadków nie nastręcza kłopotów, szczególnie gdy wysyła się kwestionariusze w wersji elektronicznej. Charakterystycznym typem jest tak zwana ocena 360 stopni (sprawdź w jaki sposób przebiega ocena 360 stopni z Elevato Software). Jej zadaniem jest przyjrzenie się pojedynczemu pracownikowi możliwie jak najdogłębniej.Skutki oceny

Przeorowadzanie oceny pracowników wywołuje wiele skutków. Oceny tego typu najczęściej przeprowadzane są w regularnych odstępach, najczęściej raz w roku. Dla pracowników implikuje to na pewno podniesiony poziom stresu wówczas, gdy oceny są wykonywane. Dla zwierzchników natomiast ocena okresowa pracownika jest rzetelnym źródłem informacji na temat tego, w jaki sposób on wykonuje zadania i czy poczynił postępy od momentu zatrudnienia w firmie. Dzięki temu pracodawcy mogą rozpocząć odpowiednie warsztaty lub też przyznawać podwyżki i awans.