Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Najważniejsze zagadnienia związane z prawem autorskim

Nie wszystko, co znajduje się w internecie, powinno być bezprawnie kopiowane i powielane. To, że w internecie mamy niezwykle łatwy dostęp do różnorakich treści nie znaczy jeszcze, iż nie panują tutaj zasady prawa autorskiego.


Upublicznienie treści w postaci tekstowej, muzyki, zdjęć itp. na witrynach internetowych nie oznacza możliwości bezpłatnego powielania ich, a tylko bezpłatną dostępność. Należy więc poznać trochę bliżej prawa autorskie, które obecnie obowiązuje w naszym kraju.

Prawa autorskie w sieci obejmują w głównej mierze wytwory intelektualne, takie jak filmy, obrazy, wiersze i tym podobne. Nie możemy pominąć, że objęte są nimi także wszelkie treści zawarte na danej stronie internetowej. Naruszenie praw autorskich ma miejsce wówczas wtedy, gdy ktoś nielegalnie i bez wymaganej zgody kradnie i rozprzestrzenia treść, jaka znajduje się na naszej stronie internetowej.

Czy interesują Cię przedstawiane tematy? Jeśli tak, to odszukaj więcej tutaj (https://www.magdalenagrzeskowiak.pl/prawo-rodzinne/ubezwlasnowolnienie-warszawa.html) i odnajdź więcej informacji na omawiany temat - zapewne będą niezwykle wciągające.

Jest to sprzeczne ze współczesnym prawo i może wiązać się z pewnymi sankcjami prawnymi.
Podatki
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


W teorii wszystko wydaje się dość proste i klarowne, niestety w praktyce zwykle nie jest już tak łatwo. Nie zawsze jest oczywiste, jaka treść może być powielana i udostępniana, jaka zaś może być rozprzestrzeniona jedynie na prawach cytatu. Jeśli nie mamy pewności, czy opublikowaną treść można użyć czy nie, zawsze należy zapytać o zgodę twórcę czy też właściciela treści. Dzięki temu będziemy pewni, iż nie złamaliśmy prawa, a jednocześnie będziemy mogli bez przeszkód stosować wybraną treść.


Dla własnego użytku i zupełnie legalnie możemy wykorzystywać te utwory opublikowane w sieci, które zostały zamieszczane w internecie za zgodą ich autora. Jeśli natomiast mamy zamiar użyć czyjejś własności jednak nie mamy na to zgody autora, możemy skorzystać z możliwości cytatu.

W internecie jednak zwykle wystarczy podać link do witryny, z jakiej dana treść została pobrana. I w tej sytuacji sprawa będzie rozwiązana w najprostszy sposób. Pamiętajmy, że również jeżeli przez przypadek naruszymy czyjeś prawa do danej treści, to i tak będziemy pociągnięci do odpowiedzialności za ten czyn. Znajomość zasad prawa jest niezwykle ważna, jeśli na co dzień spotykamy się z tego rodzaju kwestiami lub planujemy założyć firmę w sieci.

Autor .