Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Najlepsze maszyny do grawerowania i wycinania

Jeżeli spojrzymy na dowolny przedmiot albo pudełko po nim znajdziemy zapewne mnóstwo specyficznych znaków. Będą to równocześnie symbole określające markę, kody kreskowe i różne zabezpieczenia. Wszystkie tego typu oznaczenia mają na celu w pewien sposób określić niepowtarzalność tego przedmiotu. Na każdej hali produkcyjnej istnieje narzędzie, które pozwoli tego typu znakowanie wykonać. W zależności od gabarytów oznaczeń czy materiału istnieją różnorodne możliwości.
 
drukarki etykiet
Source: www.eti-go.pl
Do tworzenia oznaczeń na większych i płaskich materiałach najlepszy będzie ploter laserowy.

Masz szansę, aby tutaj przejrzeć interesujący news? Chcesz więcej? Zatem kliknij stronę (http://www.convi.pl/tasmy-przenosnikowe/) i wejdź na kolejną witrynę z różnymi zagadnieniami.

Takie urządzenia pozwalają zarówno na nakładanie napisów na materiale, grawerów oraz na wycinanie wymyślnych form. Ze względu na zastosowanie wiązki laserowej charakteryzują się bardzo dużą precyzją wykonania oraz wysoką efektywnością pracy. Najczęściej plotery laserowe działają na obróbkę materiałów drewnianych,plastikowych, plexi i tworzyw sztucznych a także znakowania powierzchni elementów metalowych.   Innym rozwiązaniem jest znakowarka galwo. Niewielkie gabaryty zezwalają na wykorzystanie jej w większości linii produkcyjnych. Zapewniają bardzo wysoką klasę realizacji do kilkuset symboli na sekundę. Wraz z zastosowaniem odpowiedniego programu możemy wykorzystać zarówno grafikę wektorową oraz rastrową. Dodatkowo prostota instalacji i bezobsługowa praca korzystnie wpływają na zredukowanie kosztów produkcyjnych oraz zwiększenie wydajności. Znakowarka galwo zezwala na obróbkę większości materiałów niemetalowych takich jak plastik, wyroby ceramiczne, powierzchnie szklane, drewno, skóra i inne.   Fiber laser to najnowsza technologia dostępna na rynku, dzięki której możliwe jest dokładne cięcie oraz znakowanie produktów (oferta na laser (polecamy bth import stal praca) fiber). Laser światłowodowy jest bardziej dokładny oraz niezawodny od starszych technologii. Zbudowany z bezpiecznych, bezawaryjnych elementów toteż można liczyć na długą oraz ciągłą pracę maszyny. Poprzez zastosowanie nowoczesnej technologii wiązka lasera jest nawet dziesięć razy mniejsza niż w przypadku pozostałych rozwiązań, co pozwala na tworzenie znacznie bardziej precyzyjnych wzorów. W konfrontacji z poprzednimi modelami ma także mniejszy pobór prądu i większą szybkość cięcia. Jednakże wszystkie te ulepszenia mają odzwierciedlenie w cenie urządzenia.