Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Najistotniejsze korzyści, które daje marketing relacji

Zmieniające się sytuacje na rynku wymagają od jednostek elastyczności. Konsumenci są coraz bardziej wymagający, a pozyskanie konsumenta w warunkach znacznej konkurencji staje się coraz trudniejszym zadaniem. Marketing relacji i narzędzia które służą do jego realizacji, mogą okazać się doskonałym źródłem przewagi konkurencyjnej. Troska o satysfakcję konsumenta i zdobywanie jego lojalności, oraz budowanie pozytywnego wizerunku firmy w świadomości nabywców to lokaty, jakie procentują przez długie lata.

grupa
Author: Nazareth College
Source: http://www.flickr.com
Coraz częściej stosowany marketing relacyjny polega na nawiązaniu i podtrzymaniu długotrwałej więzi z nabywcą, również otwartym komunikowaniu się przez modelowanie dialogu i obustronnego zaufania. Najważniejsze dobrodziejstwa, które zapewnia odpowiednio urzeczywistniany marketing relacji to zwiększenie satysfakcji i lojalności klientów, podwyższenie sprzedaży, wzmożenie efektywności działań promocyjnych przez ich lepsze przystosowanie do odbiorców i wyeliminowanie postępowań nieskutecznych, łatwiejsza identyfikacja możliwych klientów i minimalizacja kosztów zdobywania nowych nabywców, oraz wzrost jakości dostarczanych usług i obsługi klienta.

Firmy wyszukują cały czas oryginalnych sposobów do budowania pozytywnych relacji i więzi z odbiorcą. Odpowiednio zaplanowany i zorganizowany gwarantuje realizacje niemal każdego z zaplanowanych zamiarów. Program lojalnościowy przybiera różne postaci, dobrane do poszczególnych gatunków biznesowych. Przybiera rozmaitą postać w zależności od charakteru uczestników projektu. Dla każdej grupy dobierane są odpowiednie mechanizmy nagradzania, zależne od zachowań transakcyjnych odbiorców. programylojalnosciowe.plnowe znajomości
Author: Janus Sandsgaard
Source: http://www.flickr.com
Najpopularniejszą formą programów lojalnościowych jest system punktowy. Projekt ten polega na gromadzeniu punktów na poszczególnych kontach uczestników programu, a następnie wymianie ich na gratyfikacje rzeczowe z katalogu nagród. Projektami lojalnościowymi są także programy rabatowe. Są to upusty na kolejne sprawunki przyznawane po realizacji stosownego pułapu zakupowego. Oddany konsument jest rzeczywistym skarbem dla każdego przedsiębiorstwa.