Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Nabór nowych pracowników to ciężki proces. W jaki sposób korzystać z usług agencji pracy?

Rekrutacja pracowników bywa procesem bardzo złożonym, nierzadko więc firmy posiłkują się w nim wyspecjalizowanymi agencjami. Jest to już praktyka bardzo popularna, że działy zarządzania zasobami ludzkimi w firmie wspomaga agencja doradztwa personalnego. Agencje takie zwykle są wyspecjalizowane w rekrutacji danego typu pracowników, więc są wybierane ze względu na to, czy na przykład jest to praca sezonowa, praca dla studentów czy też poszukiwany jest specjalista w określonej dziedzinie.
agencja pracy
Source: http://www.randstad.pl/
W Polsce działają różnego typu agencje pracy, stolica natomiast jest miejscem, gdzie jest ich najwięcej. Nie tylko ze względu na fakt, że jest największym w kraju rynkiem pracy, ale też dlatego, że działające w Warszawie agencje zdobywają pracowników dla firm w całym kraju. Więcej:Jednak agencje pracy świadczą nie tylko takie usługi, jak doradztwo personalne i rekrutacja pracowników (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-wypowiedzenie-umowy), w zakres ich kompetencji wchodzą także inne zadania. Jednym z nich są choćby programy outplacementowe, czyli programy związane ze zwalnianiem pracowników. Są one pomocne pracodawcom zarówno przy zwolnieniach grupowych, jak i jednostkowych.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu masz ochotę jeszcze bardziej szczegółowo zbadać to zagadnienie, zalecam tę witrynę, ponieważ ona jest tak samo emocjonująca!

Mają na celu zarówno wspomaganie swoich klientów, którzy z powodów kryzysu zwalniają pracowników, aby procesy te przebiegały w sposób możliwie najbardziej bezkonfliktowy, jak i wyzwolenie mechanizmów, by zwalniani pracownicy możliwie szybko znaleźli nową prace.

Netbook SN10E2
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR
Ponieważ nasze społeczeństwo się starzeje i zmianom ulega jego struktura demograficzna, agencja doradztwa personalnego również wspiera klientów w zarządzaniu wiekiem swoich pracowników w taki sposób, aby zapewnić prace pracownikom w starszym wieku i zarazem rekrutować młodych. Innym zadaniem agencji doradztwa personalnego jest przeprowadzanie szkoleń dla swoich klientów. Wiecej w agencji : Randstad. Są to szkolenia różnego typu, a związane z zarządzaniem kapitałem ludzkim. Przykładem mogą być szkolenia dotyczące systemu ocen pracowników, funkcjonujących systemów motywacyjnych, ale również tego, jak skutecznie negocjować, jak zarządzać pracownikami działu handlowego. Osobną grupą są szkolenia dotyczące bezpośredniej obsługi klienta.