Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Muzyka rockowa nie zniknie nigdy

Paul McCartney stwierdził już dawno temu, że klasyczny rock będzie trwał wiecznie.
I nie ma z całą pewnością osoby, która się z tym stwierdzeniem nie zgodzi. Możemy zaobserwować, że, muzyka rockowa cały czas wprowadza nowe brzmienia, a coraz to nowsze utwory mają „inne nuty” od swych starszych kolegów.

koncert
Source: http://www.morguefile.com/
Brytyjski Radiohead, a najbardziej znacząca w świecie rocka kapela Led Zeppelin to jak ogień i woda . Ale miejmy na uwadze, że ich korzenie cały czas pozostają te same. I właśnie dlatego muzyka rockowa jest muzyką i wnuków i ...dziadków. Rodzice również cały czas pozostają wierni zespołom swej młodości. Lata 80. i 90. to grunge i rock alternatywny. To utwory tych gatunków muzycznych były bezustannie grane w stacjach radiowych. Nirvana rozbrzmiewała zewsząd, a a jej frontman został okrzyknięty „głosem nowego pokolenia” z którym utożsamiała się większość nastolatków.

Niebanalna melodia, jednocześnie radosna i smutna oraz tekst, w którym nie tak łatwo było doszukać się sensu – taka właśnie była Nirvana . Utwory te, pokazywały emocje Kurta – zwątpienie, gniew, gniew i... poczucie humoru. Każda z tych emocji była emocjami młodych ludzi kochających jego muzykę. Niestety, wielkim zaskoczeniem okazała się samobójcza śmierć Cobaina, a co za tym idzie rozwiązanie zespołu. Po jego śmierci sława zespołu jeszcze bardziej wzrosła i trwa do dziś. Niestety, na koncert grupy Nirvana nie mamy co liczyć, ale dla wielu to nadal najlepszy zespół w świecie rocka.

gitara
Source: http://www.morguefile.com/
Więcej szczęścia mają jednak fani zespołu Aerosmith. Już 12 czerwca, w Łodzi pojawi się ten znany zespół. Ostatni koncert w Polsce zagrali 20 lat temu. Ten sławny koncert miał miejsce w stolicy i przyciągnął wielotysięczną publiczność. Tuż przed koncertem wokalista Aerosmith, Steven Tyler otrzymał... talerz swojskiej kiełbasy, który żartobliwie nazwał „pierwszą polską złotą płytą dla zespołu”. Już za chwilę zobaczymy ich powrót w wielkim stylu! Sprzedali ponad 150 milionów egzemplarzy swoich albumów na całym świecie, są ikonami swojego charakterystycznego stylu - mieszanki rocka i bluesa. aerosmith daje gwarancję, że da z siebie wszystko „ by ten wieczór był niezwykły” i ubolewa nad tym, że tyle lat musieliśmy na nich czekać. Czy nasze czekania się opłaciły? Czy czeka na nich kolejna „polska złota płyta”? Przekonamy się już niedługo.