Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Możliwości zwiększenia sprzedaży firmy

Mocne wejście Twojej firmy
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
W czasach kryzysu i braku klientów na teraźniejszym rynku firmy konkurują o pozyskanie nowych, a przede wszystkim o utrzymanie stałych klientów. Jednakże nie należy to do banalnych zadań. W związku z tym rozmaite przedsiębiorstwa rozpoczęły powoływać do życia tak określany program lojalnościowy. Są to coraz bardziej popularne rozwiązania, za pomocą których są budowane i utrzymywane dobre relacje z kupującymi. Są to długookresowe działania marketingowe. Każdy program lojalnościowy tworzony jest indywidualnie względem wymogów klienta i zawiera takie działania jak na przykład: akcje z nagrodami, kolekcjonowanie punktów, czyli honorowania każdego zakupu punktami, które później można wymienić na nagrody, programy na kartę. Dzięki takim przedsięwzięciom rośnie częstotliwość zakupów pośród konsumentów, tworzą lojalność obecnych klientów i przyciągają nowych. Także rewelacyjnym chwytem jest tak zwany katalog nagród, który jest ważny przez określony czas. W nim zaprezentowane jest jakie gadżety możemy uzyskać czy też wymienić za uzbierane punkty. W większości przypadków takie katalogi możemy spotkać na stacjach benzynowych. Dzięki temu zwiększamy sprzedaż artykułu lub programy lojalnościowe dla firm usługi przy nie znacznych kosztach form promocji czy reklamy. Niejedna osoba ma przecież kartę stałego klienta, na którą nabijane są punkty za zakup danego artykułu.

Kiedy już taką kartę posiadamy na przykład na konkretnej stacji benzynowej to z reguły tylko na niej nalewamy benzynę a nie na innej. Jest to tak zwane przywiązanie klienta do danej marki. Również cenne uwagi jest tak zwane wsparcie sprzedaży. Takim pomocą mogą być na przykład talony. Motywują one konsumentów do nabycia danego artykułu w danym hipermarkecie. Mogą być one również nagrodą dla partnerów czy też klientów za dotychczasową współpracę. Dzięki takim talonom możemy nie tylko kupić jakiś artykuł, ale także wyruszyć gdzieś na weekend czy też wybrać się do jednego z kilkudziesięciu hoteli SPA w Polsce. W dzisiejszych czasach takie bony mają sporo różnych towarów, wycieczek czy też atrakcji do zaproponowania nam.
Author: S.S.
Source: Bonus Club