Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Metody oceny pracowników w firmie

Każda firma składa się z poszczególnych jednostek. W sytuacji największych firm są to zazwyczaj rozmaite działy. W mniejszych firmach te części to pojedynczy pracownicy. Osoby te są w strukturze firmy najbardziej istotne, bowiem to ich rezultaty pracy składają się na działania i ewentualne sukcesy całej firmy. Istotne jest więc, by ludzie zatrudnieni w firmie czuli się komfortowo.

Nierzadko jednak nie znajduje to osbicia w rzeczywistości. Na zatrudnionych osobach ciąży duża presja powiększana przez zwierzchników, a niekiedy także przez współpracowników. Sprawdzanie nastrojów oraz stosunków w firmie jest kwestią niełatwą, jednak z drugiej strony niezwykle przydatną. Szczególnie w przypadku dużych firm powinno się wdrażać specjalne metody kontrolowania pracy i rezultatów poszczególnych jednostek. Do tego celu dokonuje się oceny pracowników.

ręka podająca kartkę papieru
Source: flickr.com
Ocena pracownicza generalnie to zestaw różnorodnych specjalistycznych metod, które mają doprowadzić do zebrania przez pracodawcę szczegółowych informacji w kwestii danego pracownika firmy. Taka ocena jest w każdym przypadku stresująca dla pracowników, ale niezbędna dla otrzymania dokładnego obrazu sytuacji w firmie. Ocen takich dokonuje się cyklicznie, najczęściej raz do roku. Na tej podstawie pracodawca zyskuje wiedzę, jak dana osoba pracuje i czy stosowane przez nią środki prowadzą do sukcesu.

Masz zamiar zwiększyć swoją wiedzę i przeczytać kolejne wątki na ten temat? To rewelacyjnie - kliknij więc na hiperłącze i przejdź do intrygującej witryny.

To umożliwia także ustalenie, do jakiego stopnia czynności danej osoby przyczyniają się do sukcesu całej firmy, a zatem czy dana osoba dynamizuje ten rozwój, czy go powstrzymuje.

rachunki
Author: kate hiscock
Source: http://www.flickr.com
Istnieją rozmaite typy oceny, jakiej podlegają osoby zatrudnione w firmach. Z pewnością najchętniej wykorzystywanym z nich jest tak zwana ocena 360 stopni . Jak sama jej nazwa wskazuje, umożliwia ona uzyskanie wiadomości o pracowniku ze wszystkich możliwych źródeł. W praktyce opiera się to na zasięganiu opinii o danej osobie od ludzi będących w jej najbliższym otoczeniu w ramach przedsiębiorstwa. Interesujące wyniki może przynosić taka ocena, gdy przeprowadzana jest w stosunku do zwierzchnika na temat podwładnego. W takiej sytuacji jeszcze dokładniej ukazuje stosunki pomiędzy rozmaitymi pracownikami firmy.