Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Masz pomysł na firmę, lecz nie posiadasz na ten cel pieniędzy? To nie problem, jest fundusz dzięki któremu ruszysz do przodu

Fundusz zalążkowy to niezwykle intrygująca szansa dla nowo powstałych firm. Można dzięki temu można dostać widowiskową dotację w wysokości aż dwustu tysięcy euro. Jak to osiągnąć? Należy przedstawić odpowiednio dobry pomysł na biznes. Fundusz pomoże nam w sprawie założenia firmy, wesprze gdy trzeba wymyślić biznesplan i strategię działania. Poza tym, jest w stanie udostępnić lokal na siedzibę i da środki na wprowadzanie nowego produktu lub usługi. Co dostanie w zamian? Fundusz obejmie udziały w firmie, ale nie więcej niż pięćdziesiąt procent udziałów.
firma
Author: University of the Fraser Valley
Source: http://www.flickr.com
Tego typu dotacje na inwestycje są wymagane, aby ruszyć z własnym pomysłem. Jak z genialnym pomysłem stawimy się do funduszu, zaczyna się etap preinkubacji. Możemy wtedy liczyć na doradztwo, a zawiera się w tym między innymi napisanie biznesplanu lub analiza finansów.

Ciekawi Cię zamieszczony w tym portalu tekst? Kliknij zatem dodatkowo tu i przeczytaj więcej info programy do faktur na opisywany temat!

To również udostępnianie infrastruktury funduszu, czyli powierzchnia biurowa, sprzęt komputerowy i tym podobne. Jak pomysł już będzie bardziej zaawansowany, kierujący funduszem muszą zdecydować czy jest sens w niego inwestować. Taki etap określa się etapem inkubacji. Trzeba przyznać, że największe szanse mają pomysły o znacznym potencjale technologicznym oraz rynkowym.

Co ważne, o czym wspomnieliśmy wcześniej, fundusz może objąć w nowej spółce nie więcej niż 50% udziałów. Sytuacja taka występuje, bo po kilku latach dzięki temu zyskowi fundusz ma okazję, aby
firma
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
włożyć pieniądze w kolejne przedsięwzięcie. Działa to więc na interesującej zasadzie. Pomagamy, dostajemy coś z tego, aby pomóc innym. Istnieje wiele ciekawych przykładów takich inwestycji sfinansowanych przez fundusze zalążkowe. Przykładowo Fundusz Ventures Hub zainwestował w spółkę aSTORY tworzącej oprogramowanie dla studiów graficznych. W zamian za trochę ponad trzydzieści procent udziałów w spółce, Ventures Hub dofinansował ją kwotą trzystu dwudziestu tysięcy złotych.
Umowa zakłada przyjęcie kolejnych udziałów, jednak jest to zależne od postępów w rozwoju przedsiębiorstwa. Tego typu sposób finansowania to z pewnością duża szansa dla osób bez gotówki, ale za to z dobrym pomysłem, w który warto zainwestować - . Na zachodzie jest to znana metoda finansowania, w Polsce dopiero szuka swojej drogi, jednak już przynosi oczekiwane rezultaty.