Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Licytacje przeprowadzane przez egzekutora - jak wygląda taki proces?

Aukcja komornicza, to forma zbiorowej sprzedaży mieszkania, bądź przedmiotów, w której może brać udział ktokolwiek zainteresowany zdobyciem owych przedmiotów.

Licytacje komornicze zawsze wiedzie komornik pod nadzorem arbitra z sądu stosownego dla miejsca lokalizacji zbywanego przedmiotu, bądź nieruchomości.
Sposób licytacji komorniczej składa się z kilku etapów.

pieniądze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Początkowym etapem w sporządzeniu aukcji jest zajęcie nieruchomości, względnie przedmiotu. Zajmując nieruchomość, komornik wzywa dłużnika do uregulowania zadłużenia w ciągu 14 dni od dnia dostania wezwania do zapłaty, oraz dokonując wpisu do hipoteki o rozpoczęciu egzekucji. O ile dłużnik nie wywiąże się z danego terminu uregulowania obciążenia, wierzyciel jest w stanie wystąpić do komornika o stworzenie opisu posiadłości oddanej do licytacji komorniczej, oraz szacunek jej wartości przez biegłego.

Zobacz również: komornik (idź tutaj) Goleniów licytacje

Gdy dokumentacja dotycząca licytowanej nieruchomości, bądź przedmiotów jest już skończona, komornik i monitorujący działanie publikują termin wykonania licytacji. Licytacja komornicza może odbyć się najwcześniej po upływie 14 dni od uprawomocnienia się oszacowania mieszkania. Licytacja komornicza jest publiczna, a informacja o niej musi być oznajmiona na dwa tygodnie przed jej terminem w obiekcie gmachu sądowego, gminy w której znajduje się nieruchomość, oraz w terenowej prasie.

Do sfinalizowania licytacji wystarczy obecność jednego chętnego licytować.

Zdecydowanie przeczytaj aktualny materiał (https://notariuszpokojski.pl/) na omówiony tutaj temat. Nie daj się wyprzedzić innym! Popraw swoje informacje na ten temat.

Dłużnik, komornik i ich rodziny nie powinni brać udziału w licytacji komorniczej.

Kalkulator, pieniądze, ołówek i dokumenty
Author: Jacob Edward
Source: http://www.flickr.com
Zastrzeżeniem przystąpienia do licytacji komorniczej jest wpłata rękojmi przez każdego z partycypantów licytacji. Kwota poręczeń jest zaliczana na poczet ceny sprzedaży w przypadku wygrania licytacji, a w wypadku przegrania, jest zwracana. Licytacja komornicza jest przeprowadzana ustnie, wygrywa ją licytujący, jaki zgłosi najwyższą wartość.

Jeśli w głównej i następnej licytacji komorniczej nikt nie zdobędzie przedmiotu licytacji, przedsięwzięcie egzekucyjne pozostaje umorzone i nowa może odbyć się nie wcześniej aniżeli po upływie pół roku.