Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Który kierunek studiów jest aktualnie niezwykle ceniony w Polsce?

Czy wiesz, jaki kierunek studiów jest teraz jednym z najbardziej popularnych? Dotyczy on niezwykle poważanego w Polsce zawodu - prawnika. Należy jednak stwierdzić, że to niezwykle skomplikowana dziedzina nauki, dlatego rozróżnia się na swoje specjalizacje.
Przykładowo prawnik mógłby być obrońcą, sędzią czy kuratorem. Aktualnie bardzo popularny okazuje się być także jeszcze jeden kierunek.


Jaki? To prawo gospodarcze i handlowe. Wykłada się je zarówno na uczelniach państwowych jak i na prywatnych. A czego dokładnie dowiedzą się studenci na takim wydziale? Jako że jest to niejako kuźnia następnych fachowców od tzw.

Z pełną odpowiedzialnością zalecam to opracowanie (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/) każdemu zwolennikowi takiego zagadnienia. One niechybnie też są warte zainteresowania.

"dużego biznesu", uczą się oni m.in. od podstaw zagadnień z zakresu ekonomii. Przykładowo poznają definicje tego typu terminów jak prokurent, nabywca czy biznesmen, ale też przeszłość polskiego i europejskiego prawa gospodarczego oraz handlowego. Studenci poznają również między innymi system prawnej ochrony konkurencji i konsumenta.


finanse
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com


Jednak to oczywiście nie wszystko, gdyż słuchacze szkół wyższych na wspomnianym kierunku poznają także różne postaci prawne spółek, takie jak spółka cywilna czy też handlowa. Jednak to oczywiście wciąż nie wszystko, ponieważ zostają jeszcze np.

Myślisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania? Jeżeli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię również ta rekomendowana oferta, ponieważ odnosi się do zbliżonej problematyki.

kwestie powiązane z przekształcaniem czy likwidacją spółek. Nie można by nie wspomnieć też o tworzeniu funduszy inwestycyjnych czy towarzystw emerytalnych.
Jednak na kierunku prawo gospodarcze i handlowe studenci uczą się też przykładowo pojęć związanych z Krajowym Rejestrem Sądowym i ewidencją działalności gospodarczej. Dlatego naprawdę warto jest studiować na wymienionym kierunku, ponieważ ma on świetlaną przyszłość.