Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Kredyt czy pożyczka - ważne informacje

Na dzień dzisiejszy kredyty i pożyczki są jednymi z najczęściej wybieranych produktów proponowanych przez banki i inne instytucje. Przez ludzi nieobeznanych w zagadnieniu niejednokrotnie pojęcia te są używane zamiennie, choć ich znaczenie się nie pokrywa. To, co łączy kredyt i pożyczkę to fakt, że klient otrzymuje pieniądze i w późniejszym czasie musi je zwrócić. Obydwa procesy odbywają się jednakw odmienny sposób. Co znamienne, jedyną jednostką mającą uprawnienia do dawania kredytów są banki.
plik pieniędzy
Author: Aleksandr Zykov
Source: http://www.flickr.com
pożyczkami (zobacz pożyczka pod nieruchomość) gotówkowa (więcej zobaczysz tu: ) natomiast może być udzielona przez instytucję nie będącą bankiem oraz przez osoby prywatne. W ostatnim czasie powstało wiele nowych instytucji, zajmujących się głównie lub wyłącznie pożyczkami. Nie zawsze są to jednak instytucje sprawdzone, a ich usługi nie zapewniają pełnego bezpieczeństwa. Oprócz tego zazwyczaj pożyczki opiewają na mniejsze kwoty, dzięki czemu więcej osób może je uzyskać.

Cele kredytów i pożyczek Kredyty i pożyczki są brane przez klientów na rozmaite cele. Inna różnica pomiędzy tymi dwiema formami opiera się na tym, że przed uzyskaniem kredytu w banku należy jasno sprecyzować cel, na jaki pieniądze mają być przeznaczone. Częstymi przyczynami są na przykład różnorodne podróże, na przykład na zagraniczne wakacje. Wielu ludzi decyduje się również na renowację domu czy mieszkania (zarządzanie nieruchomościami komercyjnymi) za pieniądze z kredytu. Oddzielną i charakterystyczną formą jest kredyt, jaki bierze się na kupno nieruchomości. Oczywiste jest, że im wyższa kwota kredytu, tym więcej warunków musi spełniać klient, by został uznany za wypłacalnego. Jednym z nowoczesnych powodów zaciągania kredytu jest także chęć wyprawienia ślubu i przyjęcia weselnego.Forma spłacania
Kredyt gotówkowy (więcej na w założeniu oznacza przekazanie środków bezpośrednio na rachunek bankowy klienta. Należy jednak mieć na uwadze, że kredytu nie otrzymuje się za darmo. Cena, którą płaci się za jego uzyskanie, zawarta jest w odsetkach spłacanych rat. Ponadto kredytu nigdy nie udziela się w formie gotówki dawanej „do ręki”. Tą metodą z kolei w większości przypadków odbywa się przekazywanie kwoty pożyczki. Pożyczki również spłacane są z użyciem gotówki. Klient staje się właścicielem środków po ich otrzymaniu i może wydać je na dowolną rzecz.