Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Krótki opis obowiązków komornika

Windykacja jest słowem, którego podstawowe znaczenie to dochodzenie roszczeń. Należy wyodrębnić dwa ogólne. Pierwszy typ to windykacja polubowna, druga z kolei to windykacja sądowa. Główną różnicą jest tutaj chęć współpracy osoby dłużnej komuś pieniądze.

W W polubownej dłużnik jest monitorowany w celu spłaty zadłużenia, w drugim przypadku proces jest z wyroku sądu, kiedy osoba dłużna nie chce współpracować. W tym przypadku wyrok zawiera ustęp mówiący o ewentualnej egzekucji komorniczej. Istnieje dodatkowo kolejny podział (gdy potrzebny adwokat przy podziale majątku- znajdź więcej) rodzajów windykacji. Wskazuje on na windykację polubowną, sądową, komorniczą oraz karną. Z pierwszym sposobem takich działań spotykamy się wówczas, jeśli podmiot gospodarczy prowadzi rozmowy z dłużnikiem w formie listownej lub rozmów telefonicznych, czy też osobiście. Następny rodzaj dzieję się wtedy, kiedy sąd wydał wyrok lub nakaz zapłaty. Trzeci typ windykacji to windykacja komornicza i pokomornicza. Jest ona związana z sytuacją, kiedy wkracza do działań komornik. Czwarty rodzaj to windykacja karna, czyli prowadzenie postępowania karnego.

Paragraf
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
W przypadku trzecim, czyli windykacji komorniczej mamy do czynienia z niemałą ilość szczegółowych części takich działań. Pierwszym podstawowym działaniem komornika jest staranie się zająć konto bankowe dłużnika (więcej o komorniku). Zabrana kwota jest zawsze tylko częścią wynagrodzenia dłużnika, ponieważ musi on mieć jeszcze pieniądze(zobacz licytacje komornicze gliwice) na życie.

W sytuacji, kiedy zadłużenie jest niezwykle wysoka, to może mieć miejsce, że zajęte będą nie tylko dochody z konta, ale również własność taka jak pojazd, drogocenne przedmioty czy nawet mieszkanie i osoba dłużna będzie zmuszona się wyprowadzić. Rzeczy z takich interwencji wysyła się na licytacje komornicze. Wystarczy wyszukać w internet np. hasło licytacje komornicze Wrocław, aby wejść na właściwą witrynę, na której znajdują się tego rodzaju aukcje (więcej o licytacjach komorniczych). Można też najzwyczajniej wyszukać komornik Wrocław i skontaktować się personalnie w celu otrzymania wiadomości o aukcjach. Powinno się jeszcze powiedzieć, że zawód komornika to bardzo ciężka praca. Ludzie z reguły czują wrogość do takich osób.