Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Kontrakt menedżerski - co trzeba o nim wiedzieć?

Wielu ludzi – w szczególności znajdujących się przed możliwością zatrudnienia w takiej formie – zastanawia się, czym jest kontrakt menedżerski. To rzecz jasna niezwykle charakterystyczny sposób przyjmowania na stanowisko pracownicze, głównie z tej przyczyny, iż jest nieunormowany przez prawo.
Zacznijmy od podstaw. Sam kontrakt jest rodzajem umowy, zawieranej pomiędzy 2 stronami. Osoba, do której należy konkretna działalność gospodarcza jest zdecydowana na zatrudnienie oraz płacenie honorarium zainteresowanemu, jaki to stanowisko ma w planie przyjąć. Oświadczenie woli 2 stron ma być zgodne, by umowa mogła zostać zawarta oraz wypełniana. Zatrudniony musi wiedzieć, że za wszelkie zrobione przez niego błędy w związku z zarządzaniem danym zakładem lub przedsiębiorstwem będzie musiał wziąć pełną odpowiedzialność. Może nawet odpowiadać całym swoim majątkiem, przyjmując tego rodzaju funkcję. Każda umowa musi zawierać konkretne punkty, które należy starannie przeanalizować oraz odnieść się do tych, co do których posiadamy jakiekolwiek wątpliwe kwestie. Na pierwszym miejscu znajdują się naturalnie funkcje przyszłego menedżera, który musi wiedzieć, co będzie należeć do jego zadań oraz z czego będzie rozliczany. Istotne są też uprawnienia i wspomniany wyżej zakres odpowiedzialności. Tutaj należy ustalić, w jakiej formie zatrudniony będzie odpowiadać za czyny, których popełniać nie powinien. Ponadto dobrze jest zwrócić uwagę na świadczenia dodatkowe, które będą mu przysługiwać po zawarciu umowy oraz klauzule dotyczące poufności. Obecnie domaga się ich większość firm działających na rynku, szczególnie na tym poziomie zatrudnienia, więc nie bądźmy zaskoczeni. Na koniec należy jeszcze dopowiedzieć o zakazie konkurencji, a więc posiadania działalności, jaka byłaby konkurencyjna wobec człowieka, który nas angażuje. To kompletnie niedopuszczalne, toteż zawsze przestrzegajmy tego przepisu, jeżeli możemy otrzymać kontrakt (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-umowa-najmu-lokalu-wzor-z-omowieniem) menedżerski. Więcej na .

Teraz już masz orientację, z czyprawo-cywilne (odkryj więcej)? przyjęcie kontraktu menedżerskiego. Zbadaj dokładnie warunki umowy, nim zdecydujesz się ją podpisać, by potem nie żałować swoich wyborów, tylko cieszyć się nowymi wyzwaniami i obowiązkami, które czekają w angażującej cię firmie.