Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Komu przydadzą się szkolenia z prawa autorskiego i kto je przeprowadza? Zagadnienia podstawowe.

Ramowy program szkolenia z prawa autorskiego – niezależnie od tego, jaka instytucja je opracowuje i realizuje – jest zbliżony, ponieważ najczęściej dzieli się na bloki - teoretyczny i praktyczny i zawiera główne wiadomości na temat ważnych ustaw i pokrewnych aktów prawnych oraz podstawowe pojęcia (autor, współautor, utwór, własność intelektualna).

Szkolenie z praw autorskich
Author: Médiathèque De Quimperlé
Source: http://www.flickr.com
Część praktyczna najczęściej pomaga oswoić temat i zgłębić materię oraz zadać szkoleniowcompytania i rozwiać niejasne kwestie, które pojawiły się u osób szkolonych. jest to też dobry czas na przystąpienie do redagowania umów, kontraktów czy innych dokumentów służących porozumieniu się na przykład autora z wydawcą. O realizację fachowego szkolenia możemy zwrócić się do znanej firmy szkoleniowej lub kancelarii specjalizującej się w tej dziedzinie prawa.

Kto może być adresatem zamówionego szkolenia z prawa autorskiego? Odpowiedź nie jest łatwa, bo obejmuje ogromną grupę ludzi, zatrudnioną w szeroko pojętych mediach, w kulturze lub nowych technologiach. Mogą to być pracownicy branży wydawniczej, ponieważ z autorami i ich dziełami współpracują każdego dnia. Mogą to być pracownicy agencji reklamowych, ponieważ prawo autorskie ma wpływ również na promocję i reklamę towarów i usług oraz kreowanie i wykorzystanie wizerunku.Mogą to być osoby na co dzień pracujące z artystami tworzącymi prace z zakresu plastyki, techniki, filmu, sztuk wizualnych lub muzyki. Zagadnienie jest szczególnie ważne, bo wszystko, co może nosić miano utworu, podlegać będzie prawu (Zobacz krassowski niemczyk adwokaci) autorskiemu - oferty szkolenia z praw autorskich znajdziesz na Problematyka tego tematu zmieniła się trochę od kiedy pojawił się internet, ze względu na różne utwory i dzieła funkcjonujące dzięki niemu lub tylko w nim. Zahaczamy tu również o autorów produktów, które funkcjonują wyłącznie w sieci, czyli koderów i informatyków, autorów gier czy grafik na użytek sieci.
Szkolenie
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com
Zanim zapadnie decyzja o wyborze osoby, która zrobi dla nas czy naszej firmy szkolenie z prawa autorskiego, nakreślmy specyfikę naszej pracy oraz przybliżmy najczęstsze problemy, z jakimi mamy do czynienia. Ważne jest, czy pracujemy tylko z projektami krajowymi, czy wiedza z dziedziny prawa zagranicznego również będzie nam potrzebna.

Warto wiedzieć wcześniej, czy szkolenie będzie przeprowadzone z użyciem nowych technologii oraz czy na uczestników będą czekały obszerne materiały szkoleniowe oraz podstawowe akty prawne. Dowiedzmy się też kilku rzeczy o trenerze i jego metodach pracy z grupą.