Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Komu należy się jak też gdzie możesz otrzymać bezpłatną poradę prawną?

Począwszy od 2016 roku każdy powiat spełnia zadanie finansowane z budżetu państwowego które polega na prowadzeniu punktów udzielających nieodpłatnej pomocy prawnika dla osób fizycznych.
strona
Author: UK Ministry of Defence
Source: http://www.flickr.com


bezpłatna pomoc prawna
Author: niko_stra
Source: http://www.flickr.com


Bezpłatna pomoc prawna przysługuje ludziom którzy korzystają z pomocy społecznej (uwzględniany jest okres dwunastu miesięcy które poprzedzają zwrócenie się o użyczenie darmowej pomocy prawnika), mającym Kartę Dużej Rodziny, kombatantom i weteranom. Równocześnie jednostkom, które nie mają 26 lat jak też osobom, które ukończyły sześćdziesiąt pięć lat. Oprócz tego osobom, jakie na skutek wystąpienia klęski żywiołowej, katastrofy naturalnej bądź awarii technicznej są w sytuacji zagrożenia albo poniosły jakiekolwiek straty.


Ażeby otrzymać nieodpłatną pomoc prawną, należy przedłożyć poświadczenia potwierdzające upoważnienia do korzystania z bezpłatnej pomocy prawnej, dla przykładu decyzję bądź poświadczenie o przyznaniu zasiłku z pomocy społecznej, aktualną Kartę Dużej Rodziny, dokument tożsamości lub też wypełnić oświadczenie pisemne o wystąpieniu katastrofy żywiołowej, katastrofy naturalnej ewentualnie technicznej awarii. Nieodpłatną pomoc prawnika można otrzymać w specjalnie do tego przyszykowanych lokalizacjach wskazanych i organizowanych przez dany powiat (miejsca takie mogą znajdować się między innymi w Starostwach Powiatowych, Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie bądź (poznaj szczegóły) Miejskich Centrach Pomocy Rodzinie).
Założeniem jest, aby w każdym powiecie znalazły się 2 tego typu punkty, z czego jeden musi być prowadzony przez pozarządową organizację. Pomocy prawnej w ww.

Głęboko zainteresowała Cię omawiana na tej stronie tematyka? W takim razie bez obawy kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w treści.

punktach udzielają adwokaci oraz radcy prawni.