Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Komornik to nie koniec świata i zazwyczaj nie jest aż tak źle, jak nam się wydaje

Od kiedy dotknął nas kryzys, który przeszedł w ostatnim czasie przez Europę, namnożyły się trudności materialne większości rodzin w Polsce. Jeszcze kilkanaście lat wstecz, zaciąganie zobowiązań było złożone, drogie i dla większości z nas niedostępne. Później nadszedł czas, że środki finansowe mógł wziąć w ramach pożyczki, w rzeczywistości każdy.


Branie pożyczek stało się stosunkowo nietrudne, co wzmagało naszą skłonność do nadmiernego zapożyczania się. W trakcie recesji gospodarczej spadła liczba zatrudnienia. Brak środków finansowych w naszej domowej kasie spowodował zwiększenie problemów w związku z regulowaniem należności. Dochodzimy do momentu, w którym starczyłoby, zdecydować się na elementarne działania, zapobiegające materialnej tragedii.

Może Cię zainteresować: Komornik W Goleniowie

zbieranie pieniędzy
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Często jednak zbyt późno zdajemy sobie sprawę z tematu, tłumaczymy sobie, że jakoś to będzie, że za miesiąc więcej zarobimy i spłacimy zobowiązania. I choć profesjonaliści w dziedzinie ekonomii, ostrzegają przed braniem pożyczek na spłatę obecnego zadłużenia, to sytuacja materialna przymusza nas niekiedy do podejmowania nierozsądnych i nielogicznych działań. Wówczas gdy jednak jesteśmy zmuszeni zaciągnąć kolejny kredyt na zakup ciągnika na spłatę bieżących rat, to niepostrzeżenie okazuje się, że rata staje się zbyt duża, że łączna wysokość wszystkich zobowiązań jest dla naszego budżetu zbyt dużym ciężarem. Wówczas, by wystarczyło na życie, przestajemy płacić raty, nie płacimy za czynsz, za energię itp.

Jeśli interesuje Cię omawiany artykuł, to bez ociągania kliknij tutaj i zobacz dodatkowo inny równie absorbujący news zbyt niskie odszkodowanie z oc sprawcy.

a zobowiązania nie maleją. Zaczynamy gubić się w gąszczu problemów finansowych.


karty płatnicze
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
W takich sytuacjach często wierzyciel wypowiada umowę kredytową, sprawa trafia pod rozstrzygnięcie sądu i wierzyciel otrzymuje wyrok wymiaru sprawiedliwości, nakazujący zapłatę zaległości. Jeśli wciąż uchylamy się od spłacania rat, sprawą zajmie się urzędnik kancelarii komorniczej . Wówczas gdy nasza sprawa trafia do egzekutora musimy działać z rozmysłem. Nie warto unikać odpowiedzialności ponieważ egzekutor może korzystać z mechanizmów, dzięki którym prędzej czy później wyegzekwuje dług. Komornik może zablokować nasze pieniądze zgromadzone na rachunku ROR. Może zabrać część wynagrodzenia a nawet zabrać majątek, który następnie zostaje poddany licytacji komorniczej. Dlatego też lepiej nie przeciągać z załatwieniem spraw do tak dramatycznego momentu i zrobić wszystko by uzyskać płynność finansową na którymkolwiek z wcześniejszych etapów ścieżki egzekucyjnej.

Sprawdź też: