Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Kobietom łatwiej na rynku pracy?

Jeżeli jesteś pozbawioną pracy kobietą w średnim wieku, możesz mieć kłopot ze znalezieniem stałej pracy. Dziś rynek pracy jest wyjątkowo brutalny dla osób po czterdziestce. Mimo, że osoby młode również nie posiadają dobrej pracy, to ludzie starsze borykają się z tym samym problemem, chociaż posiadają nierzadko wieloletnie doświadczenie.

Pani Monika Kowalska obecnie przebywa w Opolu. Właśnie skończyła pięćdziesiąt pięć lat. Po piętnastu latach pracy w jednej firmie została zwolniona. Mimo zawodowego doświadczenia pani Kowalska ma kłopoty ze znalezieniem dobrej pracy. Mimo że ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Wrocławskim oraz kurs prawa jazdy. Przez dziesięć lat studiowała język niemiecki w stopniu zaawansowanym.
uczniowie podczas pracy w grupie
Author: gwaar
Source: http://www.flickr.com
Wprawdzie pani Kowalska próbowała odnaleźć nową pracę w zawodzie, wyszło na to, że w jej mieście bezrobocie jest na bardzo wysokim poziomie. Ponad to wiek kobiety działa na jej szkodę. Na rynku pracy pasuje ogólna tendencja do dyskryminowania poszukujących pracy osób po czterdziestce. Tymczasem niezwykle ciężko jest uzyskać kompleksową pomoc od PUP-u. Na dzień dzisiejszy w Polsce jest bardzo wiele osób w podobnej trudnej sytuacji. (News - oferty pracy pielęgniarka) Chociaż Urzędy Pracy oferują czasami dofinansowane kursy dla osób bezrobotnych, ale nie dla każdego znajdą się miejsca. Wszystko zależy od stanu finansowego gminy, która finansuje konkrety urząd pracy oraz jak dany urząd rozporządza tymi pieniędzmi.Nową perspektywą dla osób długotrwale bezrobotnych są także dodatkowe programy dotowane przez Unię Europejską. Warto z nich skorzystać, ale powinno się wiedzieć, gdzie ich szukać. Współczesny rynek pracy jest bardzo dynamiczny, stąd trzeba być otwartym i w razie utraty pracy prędko działać i być gotowym na zmianę zawodu. W tym celu należy podnieść swoje kwalifikacje i nabyć nowych kompetencji. W ten sposób, gdy osoba bezrobotna znajdzie na tablicy ogłoszeń informację: praca recepcjonistka, będzie mogła bez kłopotu odpowiedzieć na ofertę.
Poszukiwanie pracy wymaga także więcej zachodu niż się wydaje. Nie wystarczy codziennie wieczorem przeglądać strony internetowe i wpisywać w przeglądarkę to samo hasło: praca (zobacz ostracyzm) Rybnik. Trzeba poszukiwać ofert także poza swoim powiatem.