Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Kiedy udać się po pomoc do radcy prawnego?

W wielu polach życia prawnego, jesteśmy w stanie działać samodzielnie, ale w bardziej skomplikowanych sprawach, musimy wynająć radcę prawnego.


W tym celu wpiszmy w wyszukiwarkę internetową hasła, np. adwokat Lubin czy „kancelaria Lubin”. Decyzja o wynajęciu prawnika, zależy od nas, jednak czasami przepisy zmuszają nas do korzystania z usług obeznanego w temacie pełnomocnika. Niektórym osobom zdaje się, że skoro wiedzą na czym polega jakiś jeden przepis, to inne już się nie liczą w jego sprawie. Takie myślenie może doprowadzić do zguby, gdyż prawo, to system przepisów, które tworzą spójną całość, a nikła wiedza w tej dziedzinie, z gruntu stawia nas na straconej pozycji.
Sprawiedliwość
Author: szlea
Source: http://www.flickr.com

Wszystkie sprawy sądowe i urzędowe, a nawet między osobami fizycznymi i prawnymi, nigdy nie zamyka się w jakimś jednym przepisie. Nie rzadko okazuje się, że ludzie kompletnie nie znają przepisów w ramach danej gałęzi prawa, czego skutkiem jest interpretacja przez nich przepisów nie związanych z konkretną ustawą. Powyższe sytuacje pokazują, że jeśli nie jesteśmy przekonani, co do swojej wiedzy w danej dziedzinie prawa, a sprawa, którą chcemy załatwić, jest dla nas ważna, nie wahajmy się przed skorzystaniem z pomocy radcy prawnego.
Skorzystać z porady prawnej można na dwa sposoby - albo udając się bezpośrednio do najbliższego prawnika, albo wybierając opcję porady (zobacz podatek progresywny) przez internet, za którą pobierana jest ustalona z góry opłata. Jeśli jednak chcemy znaleźć prawnika, to najlepiej zacząć od internetu, wpisując w wyszukiwarkę szukaną usługę i miasto, np. „kancelaria prawna”. Wówczas w prosty sposób znajdziemy dane teleadresowe radcy prawnego oraz zakres świadczonych usług.


Często słyszy się opinię, że porady prawne nie są tanie, jednakże źle załatwiona sprawa może przysporzyć nie tylko duże koszty, ale także dużą ilość problemów. Zwykła porada nie jest kosztowna, zwłaszcza, jeśli jest to usługa jednorazowa. Radca prawny powiadomi nas, gdzie mamy się udać dalej i co możemy w danej sprawie zrobić. W razie konieczności, prawnik (prawnik dla firm Katowice) stworzy odpowiednie pismo lub wskaże jak postępować. Jest to tzw obsługa prawna Lubin. By być pewnym swoich praw, warto z takich usług w razie potrzeby korzystać. Pamiętajmy, że pomoc profesjonalisty, odpowiednio sformułowany wniosek i fachowo poprowadzona sprawa, to mniejszy stres dla wszystkich.