Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Karty zbliżeniowe - do jakich celów służą oraz w których miejscach można ich użyć?

W aktualnych czasach tak naprawdę każdy z nas ma w portfelu jakąś kartę. Czy będzie to karta do autobusu, do bankomatu, czy karta lojalnościowa, jaką można otrzymać w rozmaitych sklepach, ich działanie jest zbliżone. Ich nazwa to karty rfid, a używanie niniejszych kart opiera się na komunikacji z czytnikiem przy pomocy systemu fal radiowych o różnej częstotliwości. Dzięki wykorzystanym w nich specjalnym układom elektronicznym da się zapisywać i odczytywać informacje. Co jeszcze trzeba wiedzieć na ich temat?
fragment karty kredytowej VISA
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Dobrze jest objaśnić szczegółowe działanie prezentowanych kart. Karty zbliżeniowe oparte na systemie rfid to 3 kluczowe elementy: wspomniany wcześniej czytnik, anteny, jakiej z reguły nie widać, ponieważ jest wbudowana w czytnik oraz najważniejszej części – samej karty. Inaczej zwane są one transponderami, ponieważ to na nich zawarte są wszystkie informacje. Funkcją czytnika jest tworzenie pola elektromagnetycznego, które będzie zasilać kartę w momencie, gdy klient tajemniczy klient jak zostać zechce jej użyć. W karcie jest element zbierający energię, która pozwala wysłać do czytnika informacje przekazywane dalej do komputera, w którym są przetwarzane. Bezsprzeczną zaletą rfid jest brak konieczności bezpośredniej styczności z czytnikiem. Dzięki temu ludzie mają mniejsze obawy, że ich dane zostaną skopiowane i wykorzystane w nieodpowiedni sposób. Szczególnie niepokoją się taką możliwością w razie wykorzystania karty w nieznanych dotąd miejscach, na przykład w restauracji znajdującej się w innej miejscowości - więcej . Na nieszczęście informacje da się skopiować w każdym wypadku, zatem nie należy pozostawiać karty, ale od razu schować ją do portfela, by nie doszło do żadnych nieprzyjemnych sytuacji. Nie da się funkcjonować bez kart, lecz należy też wiedzieć, w jaki sposób ich używać, by zmniejszyć ryzyko zagrożenia. Karty zawsze musimy trzymać przy sobie, co zminimalizuje ryzyko ich kradzieży albo zgubienia.karty bankowe
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
Teraz już wiesz, w jaki sposób działają zaprezentowane karty. Na pewno jeszcze nieraz otrzymasz nową kartę zbliżeniową, na przykład do biblioteki, ponieważ praktycznie każda instytucja wprowadza je dla swoich klientów. Warto je nosić przy sobie, gdyż w większości przypadków w inny sposób nie będziemy mogli wejść na swoje konto lub skorzystać z oferowanych w określonym miejscu usług.