Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Już dziś zatroszczmy się o swoje jutro, inwestycje

Chyba wszyscy wiemy, że w obecnej chwili raczej nie powinno się gromadzić pieniędzy „do skarpety”. Pieniądz powinien się rozmnażać. Schowane pod poduszką, nie gwarantują nam lepszego jutra, i – co najważniejsze, nie zarabiają.
Cóż począć, Jan Kowalski dopiero zaczyna się przekonywać do tematu inwestycji. Świadomość społeczeństwa polskiego odnosząca się do własnych finansów, w porównaniu do Zachodu dopiero ulega zmianom. Jednak ważne, że sytuacja się poprawia.
stos monet
Author: William Warby
Source: http://www.flickr.com
Dziś, gdy wiek emerytalny został podwyższony , kiedy emerytury do najwyższych nie należą, zatroszczenie się o naszą przyszłość, wydaje się najlepszym wyjściem. To nie my mamy pracować dla pieniędzy, ale pieniądze mają pracować dla nas.W co warto inwestować ratą (zobacz świetna strona) w dzisiejszych czasach? Niestety, na to pytanie nie jesteśmy w stanie dać klarownej odpowiedzi, ponieważ sytuacja ekonomiczna w naszym kraju, jak i w świecie zaskakuje nas swymi zmianami z miesiąca na miesiąc. Trzeba jednak odnotować, że pewne instrumenty finansowe od jakiegoś czasu gwarantują zysk inwestorom niezależnie od sytuacji. Jak wiemy, dzielą się one na te mniej i bardziej ryzykowne, to od nas zależy, na którą formę się zdecydujemy. Szczegóły na serwisie: ulokować fundusze możemy np.

Interesujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, wcześniejsza strona także stanowi godne uwagi źródło informacji, które odnosi się do tej kwestii.

w nieruchomościach. Zalety? Zabezpieczony kapitał, uchowanie przed inflacją a także źródło dochodu, jeżeli nieruchomość np. oddamy w dzierżawę. Kolejna droga, którą możemy się udać to inwestowanie w obligacje czy listy zastawne. To wiążący się z ryzykiem, ale też najbardziej dochodowy sposób (w przypadku gdy mądrze zainwestujemy nasze pieniądze) - o bezpieczeństwie inwestycji.

Dzieła sztuki, oprócz swych walorów estetycznych, także dają możliwość odniesienia sukcesu i zabezpieczenie na przyszłość. Przeważnie jednak Polacy umieszczają swe pieniądze na lokatach, na których zysk może i nie jest wielki, ale gwarantowany. Warunek? Na czas trwania umowy nie dysponujemy zgromadzonymi środkami, inaczej spodziewajmy się utraty odsetek. Fundusze strukturalne również należą do bezpiecznych sposobów inwestowania. Podobnie do lokat – stracić się raczej nie da, lecz zysk zawsze jest bardziej widoczny niż na lokatach. Już dziś pomyślmy o jutrzejszym dniu, a zapewnimy sobie godne i dostatnie życie.