Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jeżeli jesteś właścicielem firmy, powinieneś być świadom swoich zobowiązań i ulg, z których można skorzystać. To bardzo ważne!

Działalność gospodarcza w Polsce regulowana jest mnogimi przepisami prawnymi oraz podatkowymi, a obowiązkiem przedsiębiorcy jest poznać je oraz działać wedle ich wytycznych. Określone przepisy regulują zarówno kwestię płacenia podatków oraz przeprowadzania przeróżnych odliczeń, jak też dokumentowania przeprowadzanych transakcji czy wykonywania obowiązków względem zatrudnionych pracowników. Warto poznać te przepisy, aby być pewnym, że postępuje się właściwie.

faktura
Author: Patrik Tschudin
Source: http://www.flickr.com
Czy wiesz jak wypisać fakturę vat prawidłowo?

Faktura vat jest rachunkiem wystawianym przez podatnika vat na rzecz klienta nabywającego artykuły lub wykorzystującego usługi. Przepisy wyraźnie regulują, co musi zawierać rzeczony dokument. Faktura vat jest sporządzana w co najmniej dwóch sztukach, przy czym oryginał jest kierowany do kontrahenta, a sporządzona kopia dla sprzedawcy. Poza tym na dokumencie powinna znajdować się informacja potwierdzająca dokonanie transakcji albo wykonania usługi, datę zawarcia, cenę jednostkową bez podatku, podstawę opodatkowania, stawkę oraz kwotę podatku, sumę należności, jak również dane tyczące przedsiębiorcy i kupującego. W wielu przypadkach sporządza się faktury papierowe, jednak coraz częściej spotkać można faktury elektroniczne.Można odliczyć składki zus, dowiedz się, jak to zrobić

Warto wiedzieć, że jest możliwość przeprowadzenia odliczeń składek zusowskich płaconych bezpośrednio na ubezpieczenie emerytalne, rentowe, chorobowe i wypadkowe. Przepis ten tyczy w równym stopniu pracowników, jak również przedsiębiorcy. Z informacjami dotyczącymi wysokości składek można zapoznać się na stronie internetowej zus odliczenia można przeprowadzić tylko w przypadku składek uregulowanych. Należy także mieć na względzie, że składki można odliczać jedynie w roku ich opłacania, nawet gdy tyczą składek zaległych. Szansa dokonania odliczenia nie przechodzi na kolejny rok.

szefowa
Author: i Hub
Source: http://www.flickr.com
Jesteś szefem? Poznawaj obowiązki pracodawcy

Przedsiębiorca zatrudniający ludzi ma wobec nich określone obowiązki, jakie reguluje kodeks pracy. Do najważniejszych obowiązków pracodawcy zalicza się obowiązek zatrudniania oraz obowiązek uiszczania w terminie wynagrodzenia za pracę. Zatrudnione osoby mogą liczyć ze strony pracodawcy również na darmową profilaktykę lekarską, szacunek oraz zachowanie godności w miejscu pracy. Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnić zatrudnionym osobom optymalne warunki do wykonywania pracy, jak także ewentualność podnoszenia kwalifikacji.