Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jeśli się ma pracowników trzeba pamiętać o tym, że właściciel firmy będzie miał w stosunku do nich sporo obowiązków

Już w krótkim okresie czasu po nawiązaniu stosunku pracy, gdyż jest na to czas zaledwie siedmiu dniu, trzeba świeżo zatrudnioną osobę zgłosić do zakładu ubezpieczeń zwanego ZUS. Przepisy tu są bardzo czytelne i nie ma miejsca na żadne ich interpretacje.

Każdego pracownika, którego się zatrudni trzeba zgłosić w zusie i opłacać za niego składki, obowiązuje to od momentu przyjęcia aż do wygaśnięcia umowy.

Masz ochotę przeczytać więcej info na publikowany problem? Jeśli tak, to bez obawy kliknij tutaj, a na pewno będziesz czuć zadowolenie!

Po zwolnieniu pracownika także jest obowiązek zgłoszenia tego do zus, i tu także właściciel firmy ma tydzień na tę czynność. Każdy z pracowników będzie miał prawo żądać od zatrudniającej go firmy informacji o opłaconych składkach, a jeśli wyjdzie w którymś momencie że nie zostały one odprowadzane, zażądania ich uregulowania. Pracodawca nie może również nie zgodzić się na prośbę zatrudnionego zgłoszenia członka rodziny do ubezpieczenia, na przykład to mogą być chodzące do szkoły lub małoletnie dzieci albo małżonek, który nie pracuje. Wtedy ubezpieczenie zdrowotne obejmowało będzie także członków rodziny zgłoszonych takim sposobem.
polski banknot dziesięciozłotowy
Author: Fox Wu
Source: http://www.flickr.com
Pracownicy zatrudnieni na podstawie umowy o pracę otrzymują możliwość wzięcia urlopów wypoczynkowych, jakich wysokość szczegółowo opisują regulacje prawne.

Kliknij ten link adwokat piotrków trybunalski cennik. Tam znajdziesz ciekawe wiadomości na ten temat, opisane w naszymtekście.

O tym, w którym momencie dostanie się wolne dni przeważnie decydują kierownicy lub właściciel, i jest to uzależnione od tego, jak jest zorganizowana praca w danej firmie. Popularne w większości firm są grafiki urlopów, dzięki nim wiadomo, jak w wakacyjnym okresie będą dostępne poszczególne osoby.Urlop, jaki nie był wykorzystany w danym roku na samym początku powinien być wzięty w roku następnym, chyba że pracownik rozwiązał umowę z firmą, gdzie był zatrudniony. W taki przypadku kadrowa powinna się dowiedzieć, jak obliczyć ekwiwalent za urlop i zapłacić takiemu pracownikowi należytą kwotę. Sporo praw podczas zatrudnienia mają także młode mamy, po narodzinach dziecka będzie się im należał ustawowy urlop macierzyński, a jeśli będą chciały kontynuować opiekowanie się dzieckiem, to mogą także ubiegać się o urlop wychowawczy zus na następny okres czasu.
jak obliczyć ekwiwalent za urlop