Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ugsiedlce.pl/includes/menu.inc).

Jakimi sposobami szuka się obecnie pracowników do swojej firmy, jakie powinny być podstawowe etapy procesu rekrutacji.

Każda firma chcąca zatrudnić nowych ludzi może stanąć przed problemem ich wyszukania. Mimo że teoretycznie bezrobocie cały czas będzie się utrzymywać na dość wysokim poziomie, to często niestety trzeba będzie pracowników szukać dłuższy okres czasu, szczególnie jeżeli się będzie potrzebować specjalistów najwyższej klasy.

rekrutacja, praca, oferty pracy
Już samo ruszenie z poszukiwaniami pracowników dla niejednego właściciela może być sporym wyzwaniem, szczególnie w mniejszych firmach, bo najczęściej zajmować się tym będą właściciele lub ktoś z kierowników.

Czy podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź ponadto szczegóły w serwisie (http://www.toc.org.pl/instytut-toc/tworcy-i-zespol-toc/), gdyż one także mogą okazać się dla Ciebie niezwykle interesujące.

Po opublikowaniu ogłoszeń w prasie i serwisach internetowych przychodzi na nie mnóstwo odpowiedzi, i pierwszym krokiem jest ich wstępne przejrzenie.

Ocenia się, że prawie połowa przesłanych zgłoszeń zupełnie nie odpowiada wymaganiom pracodawców, niestety jednak trzeba poświęcić czas na ich przeczytanie. W pewnych sytuacjach, kiedy nie ma ściśle sprecyzowanych wymagań da się nieco złagodzić kryteria i dać szansę większej liczbie chętnych. Natomiast jeżeli przeprowadzana będzie rekrutacja specjalistów na określone stanowisko, to w takich przypadkach pewnych oczekiwań nie można zredukować.

Po wstępnej selekcji kandydatów przychodzi kolejny etap, czyli przeprowadzenie kwalifikacyjnych rozmów z nimi.

Jeśli znajdziesz w przedstawianym tekście coś ciekawego dla Ciebie, to szybko zobacz obowiązkowo również tamto źródło (https://www.cpsens.pl/) - tam także przeczytasz wiele podobnych wiadomości.

Trzeba sobie wtedy zaplanować nieco czasu na spotkania, jeżeli chętnych będzie większa ilość to etap ten potrwać nawet może parę tygodni. W dużych firmach rekrutacja personelu często ma parę etapów, pierwsze z nich zweryfikują doświadczenie i wiedzę kandydata z informacjami zawartymi w CV, a dodatkowo pozwolą na ocenę znajomości języka, a na następnych ustala się z bezpośrednimi przełożonymi wszystkie warunki zatrudnienia.Sporo firm ma swoje własne działy HR, wówczas początkowe etapy selekcji będą wykonywać ich pracownicy, dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i doświadczeniu dużo skuteczniej będzie dzięki temu znaleźć najlepszych kandydatów. Często zdarza się również, że firmy przekazują znalezienie odpowiedniego kandydata zewnętrznym doradcom, dotyczy to w szczególności szukania osób na stanowiska kierownicze.